Ziggy Marley, osminásobný držitel Grammy, rozhoupe 31. července poprvé Prahu

Ziggy Marley (Jamajka)

31. července 2019, 20.00, Divadlo Archa, Praha

Ziggy Marley, osminásobný držitel Grammy, rozhoupe 31. července poprvé Prahu

 

Praha, 26. února - Poslední červencový den ovládne Divadlo Archa pravá jamajská atmosféra - vůbec poprvé v Praze zde po loňském premiérovém koncertě na festivalu Colours of Ostrava vystoupí Ziggy Marley, legenda reggae, osminásobný držitel Grammy a nejstarší syn Boba Marleyho. 

 

  Reggae je mantra a meditace. Reggae je rytmus a vědomí. Jeho potenciál je nekonečný,” říká Ziggy Marley. “Vždy je před námi cesta dále, vždy existuje naděje v dalším východu slunce, v další sekundě a další minutě,” zní jeho motto. Podobně jako otecna sebe vzal úlohu šiřitele poselství lásky, pozitivních vibrací a míru. Namísto chůze po vyšlapaném chodníku se ale vydal vlastní hudební cestou: jeho inovativní reggae s chytlavými melodiemi vstřebalo daleko víc rocku, funky, soulu a popu.

 

Jeho zatím poslední studiové album Rebellion Rises, které vyšlo loni pod Marleyovým labelem Tuff Gong Worldwide a bylo nominováno na Grammy, je apelem k pospolitosti, aktivismu a lásce. Veškerá rebelie má počátek v lidské mysli, v melodii a v hudbě. Rebelie je vědomí. Jakmile si uvědomíme její potenciál a naše vlastní uvědomění se začne šířit, vyrosteme i my samotní,” komentuje poselství alba Marley.

 

David Nesta Marley, nejstarší syn Boba a Rity Marleyových, přezdívku Ziggy nezískalpodle Ziggy Stardusta Davida Bowieho. Vjamajském slangu se tak totiž říká jointu. Už jako malý se motal okolo otcových The Wailers; po jeho smrti založil se sourozenci úspěšnou skupinu The Melody Makers a v roce 2003 se pustil do sólové kariéry. Ziggy Marley představuje komplexního umělce: v jeho katalogu najdeme album a ilustrovanou knihu pro děti, kuchařku, výrobu biopotravini komiks Marijuanaman. Souběžně s hudbou jde Ziggyho filantropie: v přesvědčení, že děti představují neomezený zdroj naší budoucnosti a čím více jim můžeme dát, tím více sami sebe osvítíme, založil s manželkou nadaci URGE pomáhající chudým dětem na Jamajce, v Africe a vlastně všude, kde je potřeba. Spolupracuje také s OSN a neziskovou hudebně vzdělávající organizací Little Kids Rock. V hudbě se spoléhá především sám na sebe, rád se ale postavil po bok mnoha velkých hvězd: Angelique Kidjo, Taj Mahala, The Chieftains, Paula Simona, Stinga nebo Dony Summer. Jeho hudba se objevila také v mnoha filmech a dokumentech. Společenský aktivismus zahrnující ochranu přírody přirozeně vstoupil i do Ziggyho textů, kdy tvrdí, že inspiraci čerpá ze všech stran - z celého vesmíru, lidstva, lásky a míst, o kterých ani netuší, kde se nacházejí.

 

Koncert uvádí Colours Selection. Vstupenky v ceně 890 Kč v prodeji od 27. února, 10.00, v sítích GoOut a Ticketportal a na pokladně Divadla Archa.

 

Více informací na www.colours.cz.

 

Ziggy Marley - Rebellion Rises: https://www.youtube.com/watch?v=KhcDEnL_bb0

Ziggy Marley - Love is My Religion: https://www.youtube.com/watch?v=q8pv6Dqn7Jo

Ziggy Marley - Is This Love (Live): https://www.youtube.com/watch?v=VwDDMq7sGRs

 
Top