ZRUŠENO: Bobby McFerrin, 26.6.2016, Multifunkční aula Gong, Ostrava

Bobby McFerrin v Ostravě nevystoupí, ze zdravotních důvodů ruší celé turné

 

Koncert Bobby McFerrina, který se měl odehrát 26. června 2016 v multifunkční aule Gong v Ostravě, se bohužel neuskuteční. Americký zpěvák, hudebník, skladatel a dirigent ze zdravotních důvodů ruší celé turné.


Vstupné bude majitelům zakoupených lístků vráceno v místě jejich zakoupení / zaplacení oproti nepoškozené vstupence, kterou je třeba prodejci odevzdat.
On-line zakoupené vstupenky budou refundovány automaticky do 30.6.2016 centrální kanceláří Ticketportal, vstupenky není třeba pro tento typ nákupu předkládat, ani vracet.

 

Pro další informace ohledně vracení vstupného je možné kontaktovat reklamační oddělení TICKETPORTAL na e-mailové adrese:reklamace@ticketportal.cz.

 

Dnes pětašedesátiletý Bobby McFerrin se na obou stranách Atlantiku proslavil zejména skladbou Don't Worry, Be Happy z alba Simple Pleasures vydaného v roce 1988. Hudební svět ho s úctou ale pozorně sledoval již od roku 1983, kdy se jako první zpěvák rozjel na turné bez doprovodu kapely. Plně tehdy vsadil na svůj hlasový rozsah čtyř oktáv a sázka se vyplatila - publikum odcházelo z jeho vystoupení uchváceno. První z dnešních deseti cen Grammy získal už v roce 1985 za píseň Another Night In Tunisia, která vznikla ve spolupráci s The Manhattan Transfer. Když si o tři roky později šel převzít další Grammy za výše zmíněnou skladbu Don't Worry, Be Happy, hřál se tento hit již několik měsíců na výsluní rozhlasových hitparád. Bobby McFerrin však nově nabyté masivní popularity nedbal. Vrhl se na studium dirigování, které korunovalo jeho první veřejné vystoupení v roli dirigenta Symfonického orchestru San Francisco v roce 1990.

 

Českou republiku navštěvuje často, rád a povětšinou s programově zcela odlišnými koncerty. Tuzemské publikum, které mu jeho náklonost oplácí vyprodanými sály a dlouhým potleskem vestoje v závěru každého vystoupení, ho tak mělo možnost vidět jak s kapelou, tak s Chickem Coreou na JazzFestu, s Danem Bártou na festivalu Struny podzimu nebo na Staromětském náměstí, kde zpíval a dirigoval Českou filharmonii v Griegově skladbě Holberg Suite – Rigaudon. V Ostravě v minulosti vystupoval jak v ČEZ Areně tak na festivalu Colours Of Ostrava.

 

Mania Promotion a Reklamační oddělení TICKETPORTAL

Top