V ČERVNU SE DO PRAHY VRÁTÍ DREAM THEATER, PŘED NIMI ZAHRAJÍ BLACK STAR RIDERS

V ČERVNU SE DO PRAHY VRÁTÍ DREAM THEATER
PŘED NIMI ZAHRAJÍ BLACK STAR RIDERS

Dream Theater – americký gigant progresivního rocku se 28.června vrátí do Prahy, aby zde uvedl první ze série nadcházejících jednodenních hudebních akcí Prague Sounds Good!

"Přestože červnová premiéra Prague Sounds Good! se ponese v rockovém duchu, do budoucna bychom pod tímto názvem do Prahy rádi přivezli i umělce reprezentující jiné hudební styly. V tuto chvíli již s několika dalšími zajímavými jmény světové zahraniční scény intenzivně jednáme a není tak vyloučeno, že druhý díl Prague Sounds Good! uvedeme ještě do konce roku", prozradil Patrik Svitek za pořádající agenturu NuCoast, která v Čechách organizuje vystoupení Dream Theater letos již potřetí a která ve spojení s Nova Music u nás uspořádala již desítky hudebních akcí včetně festivalu Aerodrome (Metallica, System Of A Down), koncertu Bon Jovi nebo Rise Against, které v červnu opět uvede v Incheba Areně.

Dějištěm prvního dílu Prague Sounds Good! bude O2 arena a aby se tento večer stal pro návštěvníky opravdu nezapomenutelným, zařadili pořadatelé před Dream Theater ještě vystoupení Black Star Riders – britskou skupinu bývalých členů Thin Lizzy.

"Thin Lizzy jsou už známý příběh, ale s Black Star Riders se posouváme do míst bez historie a to je zatraceně vzrušující. Už léta jsem si hraní neužíval tak jako teď", říká kytarista Scott Gorham, který spolu s Damonem Johnsonem, Marco Mendozou a Rickym Warwickem založili Black Star Riders v roce 2012. V roce 2013 vydali kritikou vysoce ceněný debut All Hell Breaks Loose, na který před pár týdny navázali albem The Killer Instinct v produkci Grammy oceněného Nicka Raskulinecze (Rush, The Foo Fighters, Alice In Chains, Mastodon aj.).

Dream Theater
Skupinu Dream Theater založili v roce 1985 pod názvem Majesty John Petrucci, John Myung a Mike Portnoy. Přestože v průběhu uplynulých let kapela prodělala několik personálních změn, všichni výše zmínění původní členové spolu zůstali až do roku 2010, kdy je opustil Mike Portnoy. Ten byl nahrazen ve stejném roce bubeníkem Mikem Manginim. Do dnešního dne skupina prodala přes deset miliónů desek a DVD.
V roce 2012 byli Dream Theater poprvé ve své kariéře nominováni na Grammy v kategorii "nejlepší hard rock/metal vystoupení" se skladbou “On The Backs Of Angels”. Ta byla prvním singlem z jejich jedenácté studiové nahrávky "A Dramatic Turn Of Events" z roku 2011 a ve čtrnácti zemích debutovala v TOP 10, včetně Spojených států, kde v Billboard TOP 200 obsadila napoprvé 8.místo. Druhou nominaci na Grammy ve stejné kategorii jim vynesl singl „The Enemy Inside“ ze zatím posledního alba Dream Theater z roku 2013, které debutovalo v hitparádě časopisu Billboard na 7.místě a jen za první týden se ho prodalo 34 000 kopií.

Jak v nedávném rozhovoru pro portál simcoe.com prozradil zpěvák James LaBrie, v únoru se Dream Theater sešli opět ve studiu, kde zahájili přípravy nového alba. Zatím bezejmenná novinka by se pod záštitou vydavatelské společnosti Roadrunner měla v prodeji objevit letos na podzim. „Rád bych všechny naše fanoušky ujistil, že s natáčením nových desek opravdu nekončíme. Nehodláme se stát „nostalgickou skupinou“, naopak. Milujeme to, co děláme, jak skládání nových alb tak koncertování. Proto stále fungujeme a stále se vyvíjíme“. řekl LaBrie.

Předprodej vstupenek na Prague Sounds Good bude zahájen tento pátek sítí Ticketportal, kde budou lístky k zakoupení za 990 Kč k stání a 1390 Kč k sezení.

Top