Scuba nás v únoru provede krajinou temných beatů

Scuba nás v únoru provede krajinou temných beatů

Praha, 11.11.2014 - Přijíždí Moby-Dick elektronické scény, resident klubu Berghain a průkopník, kterého chtěli mnozí dostihnout, ale nepodařilo se. Paul Rose, známý světu jako Scuba, vystoupí 13. 2. v ROXY. Už není třeba smutnit nad jeho zrušeným říjnovým vystoupením po boku Maceo Plexe. Druhý únorový víkend nám to vynahradí a provede nás krajinou temných beatů.


Přirovnání k Moby-Dickovi je nanejvýš namístě. Se svými charakteristickými vlny lámajícími beaty určuje směr britského a berlínského zvuku už od roku 2003. Scubova abstraktní elektronika, tepající house a temné techno ovlivnily celou generaci umělců jako Mount Kimbie, George FitzGerald nebo Joy Orbison.
 
Nejdříve si pohrával s undergroundovým garage zvukem, ze kterého se brzy vyvinul dubstep, ale to bylo Scubovi málo. Vodami si pluje, jak se mu to zlíbí, mění kurz podle aktuální nálady a nikdy nezůstává na stejné vlně. Přes temnou multižánrovou elektroniku alba Triangulation až po LP Personality nakažené převážně devadesátkovým housem.
 
Tak, jak se vyvíjel Scuba, rostl a transformoval i jeho label Hotflush, tvořící páteř londýnské bass music. Její směr udávala Scubova tři alba stejně jako legendární mix pro uznávanou sérii DJ Kicks. Scuba je na vrcholu a důkazem je ocenění The Best Live Act roku 2013 DJ Magu a především vlastní klubová noc v berlínském Berghaimu s názvem SUB:STANCE.  Co si přát víc?
 
Série EP Phenix z letošního roku byla první vlaštovkou opět se měnícího směru k temnější, více introspektivní hudbě, pod jejíž dynamikou se rozpouští parket. Nejnovější album je naplánované na rok 2015 a ze zatím posledních releasů je jasné, že nás čeká něco vzrušujícího a zajímavého. Ostatně jako vždy.
 
FB Event

Scuba (UK) @ ROXY
13. 2. - Start 22:00
Support: TBA
 


 
Audio: Scuba – Boiler Room

www.scubaofficial.com
http://roxy.cz/

Top