SVĚTOVÁ SUPERSTAR PHARRELL WILLIAMS V PRAZE!!!

SVĚTOVÁ SUPERSTAR PHARRELL WILLIAMS POTVRDIL VYSTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE – FANOUŠKŮM SE PŘEDSTAVÍ 17. ZÁŘÍ 2014 V PRAŽSKÉ O2 ARENĚ.


VSTUPENKY V PRODEJI OD 23/5/2014 od 9:00 hodin / CENY VSTUPENEK: 990-1590 Kč


NĚKOLIKANÁSOBNÝ DRŽITEL CENY GRAMMY, SKLADATEL, PRODUCENT A MÓDNÍ GURU, PHARRELL WILLIAMS, JE V SOUČASNOSTI JEDNÍM Z NEJÚSPĚŠNĚJŠÍCH A NEJPLODNĚJŠÍCH UMĚLCŮ NA SVĚTĚ. JE ČLENEM PRODUCENTSKÉHO DUA THE NEPTUNES, KDE PŮSOBÍ SPOLU S KAMARÁDEM CHADEM HUGO, A TAKÉ ALTERNATIVNÍHO TRIA N.E.R.D., KDE KROMĚ CHADA PŮSOBÍ I PHARRELLŮV KAMARÁD Z DĚTSTVÍ, SHAY HALEY. OBĚ TATO SESKUPENÍ PRODÁVAJÍ MILIONY DESEK A NA SVÉM KONTĚ MAJÍ ŘADU PRESTIŽNÍCH OCENĚNÍ. ZAČÁTKEM BŘEZNA VYDAL ZPĚVÁK, SKLADATEL A PRODUCENT PHARELL SVÉ DRUHÉ ALBUM „GIRL“, JEHOŽ VYDÁNÍ OHLÁSIL SINGL “HAPPY”, KTERÝ BYL NOMINOVÁN NA OSCARA V KATEGORII “SKLADBA ROKU”.

Pharrell Williams je významnou postavou nejenom hudební scény. Do hudební branže se skvěle uvedl v projektech The Neptunes či N.E.R.D. Je jedním z mála producentů v historii hip-hopu a r‘n‘b, kteří dokázali přijít s něčím úplně novým a nebáli se riskovat a posluchačům nabízet naprosto nezvyklé a neohrané postupy.

Pharrell Williams je tvořivá síla, která pomocí hudby, módy a designu dokáže vyjádřit svůj osobitý styl. Ať už jako producent nebo jako multi - mediální superstar, Williams nikdy nepřestal vytvářet nové trendy. Jako jedna polovina The Neptunes pomohl s Chadem Hugem vytvořit takové klasiky, jako je „Get Lucky„ od Daft Punk, „I Just Wanna Love U (Give It 2 Me)“ od Jay-Z, „I’m A Slave 4 U“ od Britney Spears’, „Like I Love You“ od Justina Timberlaka nebo “Drop It Like It’s Hot” od Snoop Dogga. Na svém kontě má více jak 100 milionů prodaných desek a jeho hudba zní jako něco, na co
nikdo jiný zatím ani nepomyslel.

Vytvořil nový způsob pohledu na zavedené hvězdy jako Snoop Dogg , Madonna, a dokonce i The Rolling Stones. V rámci projektu N.E.R.D. vydal Williams spolu s Hugo a Shae Haleym čtyři nahrávky obsahující nepředvídatelný hybrid alternativního rocku a hip-hopu. Akční rádius jeho práce zahrnuje i navrhování soch, šperků a dalších doplňků pro luxusní zboží značky Louis Vuitton a Moncler. V současné době vlastní mediální podnik i am OTHER, který se zabývá zábavou, hudbou, módou a uměním. Pharrell je také spolu-zakladatelem značek Billionaire Boys Club a Ice Cream.

První sólovou desku vydal před osmi lety pod názvem „In My MInd“. Celkem z desky vyšly tři singly – „Can I Have It Like That“ (featuring Gwen Stefani), „Angel“ a „Number One“ (featuring Kanye West). Album bylo v roce 2007 nominováno na ceny Grammy v kategorii nejlepší rapové album.

Druhý sólový zářez „G I R L“, vydaný letos v březnu, se od svého předchůdce liší počtem tracků, kratší stopáží a odklonem od úzce vyprofi lovaného mixu R&B a hip-hopu. Nyní je Pharrell podstatně popovější a funkově veselejší. Při poslechu desky lze poznat, že při psaní písní myslel na úspěch svých loňských featuringů. Masově přístupnější jsou i jeho současní pěvečtí hosté. Pharrell vždy spolupracoval s první ligou, kterou poznal coby producent, nyní však vyměnil rappery za umělce jako Justina Timberlake, Alicia Keys nebo Miley Cyrus.

Singl „Happy“, který je titulní skladbou k fi lmu Despicable Me 2 (Já, padouch 2), se výjimečně rychle stal světovým fenoménem a rádiových hitem. Dosáhl prvního místa iTunes singlových žebříčků ve více než 175 zemích světa (vč. České republiky) a prodalo se ho do dnešního dne více než 2,5 miliónů kusů.

Kromě toho Pharrell v minulých měsících převzal čtyři sošky Grammy, vč. ocenění producent roku, album roku (Daft Punk/Random Access Memories), nahrávka roku a nejlepší popová skladba (obě za Daft Punk/Get Lucky). Pharrell je celkově držitelem sedmi cen Grammy. Vyjmenovat všechny úspěchy a rekordy, kterých Pharrell Williams dosáhl s hitem „Happy“, by vydalo na opravdu dlouhý seznam. Spokojme se tedy s konstatováním, že po neskutečném úspěchu prvního singlu přichází současný král popmusic s další vydařenou skladbou z aktuálního alba G I R L, nazvanou „Marilyn Monroe”. O back vokály se v této skladbě postarala překvapivě Kelly Osbourne.

Pharrell Williams je v současnosti tím umělcem, který určuje, co je „cool“ pro novou generaci. Svým tvořivým přístupem k hudbě, módě a designu vyjadřuje svůj výrazný a osobitý styl. Od svých pubertálních začátků, kdy byl v 90. letech označován jako geniální dětský multi-instrumentalista, přes své producentské úspěchy, které završil v roce 2010 získáním ceny Billboard za producenta desetiletí, až po současný statut multi-mediálního umělce, Williams nikdy nepřestal skládat a produkovat hudbu.


THE DEAR GIRL TOUR – TERMÍNY KONCERTŮ
9 Sept - Phones 4u Arena, Manchester
12 Sept - Copenhagen Forum, Denmark
13 Sept - Stockholm Globe, Sweden
14 Sept - Oslo Spectrum, Norway
16 Sept - Berlin Max Schmeling Halle, Germany
17 Sept - Praha O2, Czech Republic - www.ticketportal.cz
18 Sept - Vienna Marx-Halle, Austria
20 Sept - Milan Forum, Italy
21 Sept - Zurich Hallenstadion, Switzerland
23 Sept - Amsterdam Ziggo Dome, The Netherlands
24 Sept - Antwerp Sportpaleis, Belgium
26 Sept - Frankfurt Festhalle, Germany
27 Sept - Dusseldorf ISS Dome, Germany
28 Sept - Stuttgart Schleyerhalle, Germany
1 Oct - Barcelona Palau St Jordi, Spain
3 Oct - Lisbon Meo Arena, Portugal
4 Oct - Madrid Palacio de Deportes Communidad, Spain
6 Oct - Toulouse Zenith
7 Oct - Nantes Zenith, France
9 Oct – The O2, London
13 Oct - Paris Zenith, France
14 Oct - Paris Zenith, France


http://www.pharrellwilliams.com
https://www.facebook.com/Pharrell
http://www.youtube.com/iamother
https://twitter.com/pharrell
http://instagram.com/pharrell
http://www.livenation.cz

PRAHA 20/5/2014
LIVE NATION ENTERTAINMENT Press Release

Top