The Parov Stelar Band míří 14.3. do Brna!

V dnešní době je pojem „elektroswing“ už mnoha hudebním fanouškům poměrně známý, ale věřte, že před několika lety tomu ještě tak zdaleka nebylo. Na počátku všeho stál jistý Marcus Füreder – dnes však více známý jako PAROV STELAR. Tento rodák z rakouského Lince stál u zrodu stylu, kterému se říká právě „elektroswing“. Původem DJ, jehož hlavním zaměřením bylo techno a minimal, byl také velkým fanouškem jazzu, swingu a blues. A stačilo málo – spojit tyto právě docela vzdálené směry a přidat do hitu od jedné z největších jazzových zpěvaček všech do – „Billie Holiday“ rytmus a velký objev byl na světě. Marcus tak začíná stále více experimentovat, své oblíbené žánry míchá dohromady a postupně začíná psát i své vlastní kousky.

Zvrat nastává v roce 2004, kdy Marcus začíná hrát pod jménem Parov Stelar a zakládá vlastní nahrávací společnost Etage Noir Recordings. Již svými prvotními počiny "KissKiss EP" a deskou "Rough Cuts" pod novým jménem, na sebe ihned upozornil. Spojením elektronické hudby s živými nástroji a specifickou atmosférou, vycházející ze 30. let 20. století, se mu podařilo stvořit jedinečnou a nezaměnitelnou hudbu. Jeho originální a nostalgické retro nahrávky 30. let s příměsí elektronických beatů způsobily v hudebním světě velkou senzaci – a kromě koncertních hal je můžeme stále častěji slýchat také ve filmech, nebo v reklamách.

Parov Stelar si později ke svému vystupování přizval také živé nástroje – až vznikl šestičlenný The Parov Stelar Band, se zpěvačkou Cleo Panther. Jejich strhující show je vyhledávána příznivci po celé Evropě i v zámoří. V České republice si díky svým dosavadním excelentním vystoupením vybudoval velkou základnu věrných fanoušků. Loni vyprodal pražskou Incheba arénu (měsíc před akcí nebylo možné sehnat vstupenky) a  také se se svou skupinou představil jako jeden z headlinerů festivalu Rock for People.

14. března roku 2014 přijede do legendárního pavilonu G1 v Brně kompletní sestava The Parov Stelar Bandu, s pořádnou dávkou toho nejlepšího elektroswingu, a to navíc - vše v živém podání.


Jelikož se dá očekávat, že koncert bude brzy vyprodaný, doporučujeme s nákupem vstupenek neotálet a nepodcenit tuto jedinečnou šanci slyšet Parov Stelar Band LIVE!

Vstupenky na koncert k zakoupení zde.

Top