Česká a maďarská metalová scéna se pouští do úzké spolupráce

Česká a maďarská metalová scéna se pouští do úzké spolupráce

Už ve středu 10. dubna se v pražském Lucerna Music Baru představí česká HC/metalová špička v podání kapel Atari Terror a Hentai Corporation, kteří si jako hosty pozvali údernou maďarskou formaci Leander Rising.

Atari Terror a Hentai Corporation není potřeba českým rockovým a metalovým fanouškům představovat. Obě formace jsou známé svými mimořádně energickými koncerty, při kterých je fanouškům v kotli vroucího moshpitu pořádně horko. 

Maďarští hosté Leander Rising, kteří hrají moderní heavy metal s prvky folku, popu a třeba i vážné hudby, se přes svojí relativně krátkou existenci (vznikli v roce 2009) stali velice rychle jednou z nejpopulárnějších metalových kapel ve své zemi. Za tři roky existence stihli už dvě alba a dokonce i americké turné, které absolvovali společně se skupinou Nevermore. Momentálně propagují novinku Heart Tamer, která vyšla I v České republice.

Pražský koncert bude první částí “výměného zájezdu” vystupujících kapel. Atari Terror a Hentai Corporation následně vystoupí na pozvání Leander Rising v Maďarsku. Jedna z českých kapel se představí na open air koncertu Zold Pardon v půlce června v centru Budapešti druhá si zahraje na velké metalové akci Rock Maraton v Pécsi, po boku headlinerů Sick of it All či Evergrey na konci června.

“Máme obrovskou radost z toho, že se můžeme představit v Praze po boku těchto skvělých kapel! S Atari Terror jsme se potkali v Česku v lednu v rámci našeho pražského showcaseu a musím říct, že jsme si hned padli do oka. Doufáme, že spolupráce neskončí jen u tohoto výměnného tour, ale že se nám povede ji dále rozvíjet. Napadá nás třeba možnost společného songu všech tří kapel, to by byl určitě ten správný mazec!,” říká kytarista Leander Rising Attila Vörös.

 


Leander Rising, Atari Terror, Hentai Corporation
Lucerna Music Bar, Praha
10. dubna 2013
20:00

http://www.facebook.com/LeanderRising
http://www.facebook.com/hentaicorporation
http://www.facebook.com/pages/Atari-Terror/33428841305

Top