Portishead v prodeji od 11. března

Portishead(UK)

 

19. 6. 2013, 20:00 hod., Tipsport Arena (HC Sparta), Praha

Portishead poprvé v České republice! 19. června v Praze

 

Praha, 6. března 2013 – Slavná britská trip hopová kapela Portishead vystoupí 19. června poprvé v České republice! V rámci evropského turné zahraje v pražské Tipsport Areně (HC Sparta) na Výstavišti v Holešovicích. „Jsme rádi, že se Portishead připojí ke jménům jako Radiohead, PJ Harvey, Tom Waits, The National nebo Morrissey, které jsme přivezli do České republiky také poprvé,“ říká Nick Hobbs z pořádající agentury Charm Music. Vstupenky jsou v prodeji od 11. března (9 hodin ráno) v síti Ticketportal v cenách od 890 do 1.590 Kč. Více info: www.charm-music.cz.

Portishead založili v roce 1991 zpěvačka Beth Gibbons s klávesistou a multiinstrumentalistou Geoffem Barrowem, který formaci pojmenoval po pobřežním městečku kousek od Bristolu, kde vyrůstal.

V roce 1994 vydali Portishead debutové album Dummy, které se ve Velké Británii, i přes nechuť členů kapely k rozhovorům v médiích, setkalo až s nečekaným ohlasem – jak u posluchačů, tak i kritiků, kdy deska získala prestižní Mercury Music Prize. Krátce po jejím vydání se třetím oficiálním členem kapely stal kytarista Adrian Utley, který album koprodukoval a také hrál ve většině skladeb.

O tři roky později vyšlo druhé, eponymní, album. Od roku 1999 se členové věnovali vlastním sólovým projektům a producentské práci. V roce 2005 se Portishead opět dali dohromady a poprvé po sedmi letech koncertovali v Bristol Academy na benefičním koncertě pro oběti tsunami v roce 2004. Třetí studiové album pod příznačným názvem Third vyšlo v dubnu 2008.

 

Portishead - All mine: http://www.youtube.com/watch?v=vozNQX6Ye1A

Portishead – Roads: http://www.youtube.com/watch?v=Vg1jyL3cr60

Portishead - Glory Box: http://www.youtube.com/watch?v=yF-GvT8Clnk

Portishead - Chase The Tear: http://vimeo.com/8003873

Top