VECOVI BUDE V LUCERNĚ PŘEDSKAKOVAT AMÍK HOMEBOY SANDMAN

VECOVI BUDE V LUCERNĚ PŘEDSKAKOVAT AMÍK HOMEBOY SANDMAN

 Za týden se v Praze představí Vec. 16 let po vydání alba jeho kapely Trosky nebude představovat sám sebe, to už snad není potřeba. Bude ale představovat svou novou desku Stereo Farbo Slepo. Zahraje s kapelou Champion Sound livě band, „vypůjčenou“ od Prago Union, s hypemanem / vokalistou Škrupem a se Supou z Moja Reč. Celý večer ale otevře amík jménem Homeboy Sandman. Kdo to je a kde se tam vzal?
 Pokud se za něčí jméno na hiphopovém plakátě píše do závorky USA, většinou to znamená rezervaci na pozici headlinera. I kdyby ten pas měly být jediné jeho skills. Když je v závorce USA a pozice headlinera z toho není, něco nehraje. Že by africký student, co v sobě „odhalil talent pro rap“, USA vypadalo líp a ze soucitu dostal možnost poprskat mikrofon?... No a pak je možný už jen to, že je to celý jinak. Jako v tomhle případě.
 Homeboy Sandman není žádné bezejmenné začínající ucho odnikud, co by se zase do nicoty mělo co nejdříve vrátit a přestat otravovat. Homeboy Sandman vydává své desky na Stones Throw a člověk nemusí být zrovna jejich reklamní trubadúr, stačí si nesedět na vedení, aby řekl na „kultovním“ labelu Stones Throw. Když vám vydávají desky někde, kde šéfuje PB Wolf a mezi kolegáčky máte lidi jako Aloe Blacc, Madlib, Guilty Simpson, J Dilla, Mayer Hawthorne, Oh No, MED, Karriem Riggins… jeden si lehko pomyslí, že by ve vás něco mohlo být. Když k tomu přidáte nebvyklý cívíčko nedostudovaného právníka, co přerušil školu a vyměnil talár za mikrofon, aby se věnoval své vášni. Týpka, který dostal props v největších hiphopových časopisech The Source a XXL. Rappera, který pochází z kolébky rapu - NY, tedy džungle, která slabé kousky požírá bez slitování, přesto tu od tisku vyfasoval prýmky jako Best Hip Hop Act in NYC za rok 2008. Když si děláte promo koncertováním na všech zásadních festivalech – od Rock The Bells přes South by Southwest (SXSW), Brooklyn Hip Hop Festival, A3C Hip Hop Festival v Atlantě, CMJ Music Marathon v New Yorku až po Hip Hop Kemp v Hradci Králové. A když nepočítáme faturinky, stihnete za posledních 6 let vydat 4 alba a 3 EPčka, začíná se to tušení, že ve vás něco bude, blížit jistotě…
Jak se tedy stane, že rapper s takovouhle reputací předskakuje na koncertě Vece? Jednoduše. Jede turné po Evropě, chce si zahrát v Praze a jediný volný termín vyjde přesně na den, kdy hraje Vec v LMB. Štěstí? Jo, je to štěstí, ale štěstí není náhoda a Praha tak ve čtvrtek 21.2. dostane na koncertě Vece co vydává na CD, vinylu a ú es bé ještě tenhle speciální bonus z ú es á.

Stereo Farbo Slepo Boombox
VEC
+ Champion Sound livě band & Škrupo
Supa (Moja Reč)
Homeboy Sandman
(Stones Throw, USA)
Čtvrtek 21.2., Lucerna Music Bar, Praha

Linky:
http://www.boombox.cz/21-02-2013_STEREO_FARBO_SLEPO_BOOMBOX-_Vec/
www.facebook.com/boomboxparties
http://www.facebook.com/events/507297885981479/?ref=ts&fref=ts

Homeboy Sandman:
http://newpro.homeboysandman.com/
http://stonesthrow.com/homeboysandman

Klipy alá Homeboy Sandman:
Homeboy Sandman – Not Really: http://youtu.be/yhe-eYHQgXA
Homeboy Sandman – Whatchu Want From Me?: http://youtu.be/jPYDGNEYr1k
Homeboy Sandman – Illuminati: http://youtu.be/EsNfgRrtzos
Homeboy Sandman – Miracle: http://youtu.be/7xZcXEbU_Uw

Top