JUAN DIEGO FLÓREZ, HVĚZDY SVĚTOVÉ OPERY V PRAZE


JUAN DIEGO FLÓREZ tenor
VINCENZO SCALERA klavír

6.12.12 19:30 (Čt)
Rudolfinum - Dvořákova síň
náměstí Jana Palacha, Praha 1

HVĚZDY SVĚTOVÉ OPERY V PRAZE /
THE WORLD OPERA STARS IN PRAGUE


 English version

Vstupenky na JUAN DIEGO FLÓREZ  zde


Jeden z nejžádanějších pěvců světových operních scén, Juan Diego Flórez, rozšířil své evropské turné o Prahu!
Po Římě, Vídni a Salcburku bude mít i Praha možnost obdivovat jeho fascinující vokální umění ve slavných i málo známých písních a áriích italských, francouzských a španělských mistrů.


Rodák z peruánské Limy se svého prvního velkého uměleckého úspěchu (jenž byl zároveň i jeho profesionálním debutem) dočkal jako třiadvacetiletý na Rossiniho operním festivalu v Pesaru roku 1996. Jeho vystoupení v úloze Corradina v Rossiniho opeře Matilde de Shabran způsobilo senzaci, jež pro Juana Diega znamenala počátek strmého vzestupu.
Už tehdy měl lehce působící tvárný hlas schopný obsáhnout mimořádně široký výrazový rejstřík. Jeho bezchybná technika, již si bez problému udržuje i  v těch nejzáludnějších výškách, mu vysloužily přídomek "nový král vysokých cé."
Při premiéře Donizettiho Dcery pluku v milánské La Scale 20. 2. 2007 se Flórez přičinil o narušení 74leté tradice této scény, kde se zásadně nepřidává, a po ohlušujících ovacích zaplněného hlediště zopakoval árii "Ah! mes amis" s jejími devíti vysokými cé.
Dnes má kalendář plný do roku 2017. Mezi operními scénami, kde vystoupí, figurují milánská La Scala, newyorská Metropolitní opera, londýnská Covent Garden, Vídeňská státní opera a další včetně samozřejmě Rossiniho festivalu v Pesaru. 
Od března 2001 nahrává ekluzivně pro firmu Decca. 

Vstupenky na JUAN DIEGO FLÓREZ  zde

HVĚZDY SVĚTOVÉ OPERY V PRAZE /
THE WORLD OPERA STARS IN PRAGUE

Top