Neneh Cherry & The Thing vystoupi v prazskem Lucerna Music Baru!

Neneh Cherry & The Thing

Neneh Cherry a kapela The Thing předělali skladbu Dream Baby Dream od Suicide a oznámili termín vydání alba

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Když Bruce Springsteen předělal od kapely Suicide skladbu "Dream Baby Dream", kterou hrál na závěr svých koncertů turné Devils and Dust, ponořil se hluboko do písně a objevil v ní její podstatu. Natáhl ji, ořezal na kost a soustředil se na sérii textových manter (některé byly jeho vlastní). Springsteen udělal ze snění jedinou racionální odpověď na absurditu a naprostou marnost života.  Musíme ten plamen udržet při životě - co máme na vybranou?

 

Neneh Cherry, excentrická zpěvačka,  kterou si možná pamatujete z pophitů  osmdesátých let jako například "Buffalo Stance", "Woman" nebo "Manchild", přistupuje k písničce z jiného úhlu - spojila se s norsko-švédskou avant-jazzovou kapelou The Thing. Tam, kde si Springsteen  představuje sen jako sisyfovský vztek na smrt, Cherry and co.ji slyší jako cestu k extázi. Rytmus bubnů napodobuje hezoučký latino rytmus automatických bicích v originálu Suicide, ale je pomalejší a mnohem, mnohem hlubší.

 

Hlas Neneh Cherry se zprvu ozve jako zakrákání Billie Holiday, ale roste s písničkou, jeden krok za druhým, nabývá na intenzitě a feelingu.

 

Kapela the Thing zachází s jednoduchou melodií písně stejně jako Albert Ayler s evropskými folkovými popěvky, kde míchá sentimentální touhy se vzepjetím emocí tak prudkých, že hraničí s násilím a terorem.

 

"Dream baby dream baby dream baby dream baby dream baby dream... ať tyhle sny hoří... navěky."

 

Tyhle sny nikdy dlouho trvat nebudou, ale ani lidé, kteří je sní, nejsou veční. Když písnička po šesti minutách dosáhne svého vrcholu, uvěřím. Skladbu "Dream Beby Dream" v podání Neneh Cherry a The Thing, první z jejich připravovaného alba, které vyjde 18.června, si můžete poslechnout zde:

 

http://soundcloud.com/smalltownsupersound/neneh-cherry-the-thing-dream/s-TtYIX

 

Na živo pak můžete zažít koncert Neneh Cherry a The Thing 2.července v Lucerna Music Baru, kde se jejich společný projekt s názvem The Cherry Thing zastaví v rámci jejich turné.

 

Více info na:

www.facebook.com/nenehcherryofficial

www.musicbar.cz

www.dsmacku.com

www.facebook.com/dsmackupromotion

 

Vstupenky ZDE.

Top