HUDEBNÍ FESTIVAL ZNOJMO - ADAM PLACHETKA

Hudební festival Znojmo, 8. ročník
13. – 29. července 2012

Bližší info a vstupenky
na HUDEBNÍ FESTIVAL ZNOJMO 2012   zde


Hudba, víno a autentické prostory historického města.
To vše nabízí jedinečný hudební festival ve Znojmě.

Festival se letos věnuje hudbě francouzského skladatele Jeana Baptisty Lully. Ročník zaměřený na hudbu francouzského královského dvora slibuje několik světových premiér nejen z oblasti klasické hudby.
Na akcích se snoubí hudba s vínem v kombinaci s jedinečnými prostory historického města.
Patronem festivalu je Pavel Šporcl.

NA OSMÉM ROČNÍKU ZNOJEMSKÉHO FESTIVALU OPĚT VYSTOUPÍ I ADAM PLACHETKA, SÓLISTA VÍDEŇSKÉ STÁTNÍ OPERY A LONDÝNSKÉ COVENT GARDEN!

HÄNDEL ORATORIO ARIAS
Adam Plachetka, basbaryton
Czech Ensemble Baroque Orchestra & Choir
dirigent: Roman Válek

Bližší info a vstupenky   ZDE


Adam Plachetka (* 4. 5. 1985), basbaryton

se záběrem i do barytonového oboru debutoval roku 2004 v pražském Národním divadle jako Mícha v Prodané nevěstě, v roce 2005 pak vystoupil tamtéž jako Baryton v Johnsonově Čtyřtónové opeře.
V letech 2005 a 2006 ztvárnil na Hudebním festivalu Znojmo role Polyféma (G.F.Haendel - Acis a Galatea) a Dona Giovanniho (prvni klasicistní poučené uvedení opery W.A. Mozarta v České republice). Od té doby zde ztvárnil mimo jiné Dona Giovanniho, Figara (Le nozze di Figaro), Guglielma (Cosi fan tutte), Narda (La finta giardiniera), Publia (La clemenza di Tito) a Arganteho (E. Pizzi - Rinaldo).
Ve Státní opeře Praha byl k vidění jako Papageno (Die Zauberflöte) a Don Basilio (Il barbiere di Siviglia).
V roce 2007 se poprvé objevil na Salzburger Feststpiele jako Pompeo v Benvenutu Cellinim pod taktovkou Valeryho Gergieva. Od té doby tu zpíval Hajného (Rusalka), Antonia (Le nozze di Figaro) a Masetta (Don Giovanni). Roku 2007 ztvárnil Arganteho ztvárnil Arganteho (E. Pizzi - Rinaldo) v korejském Soulu. O rok později se sem vrátil jako Ping (Turandot).
V roce 2009 debutoval v mnichovské Bavorské státní opeře jako Sylvano (La Calisto).
V roce 2008 nahrál jednu z oficiálních verzí české hymny.


V září 2010 se stal členem souboru Vídeňské státní opery, kde debutoval jako Schaunard (La Bohéme) pod taktovkou Franze Welser-Mösta v režii Franca Zeffirelliho. Mimořádným úspěchem v průběhu Plachetkova angažmá ve Vídeňské Státní opeře a důležitým mezníkem v jeho umělecké karieře je jeho obsazení do role Dona Giovanniho.
A nyní má za sebou debut v londýnské Covent Garden (21.2. 2012) v roli Masetta.
/zdroj wikipedia.org, foto adamplachetka.com/

Top