MIGHTY SOUNDS 2012 hlásí další pecky na festivalu a koncert RANCID v Praze!

Pořadatelé Mighty Sounds přivážejí v červenci do Prahy Rancid a zveřejňují další jména festivalu

Festival Mighty Sounds potěší svoje fanoušky v létě nejen v Táboře každoroční porcí toho nejlepšího ze ska, punku, hard coru, rock’n’rollu, reggae a dalších spřízněných žánrů, ale přiveze letos i legendární Rancid na unikátní pražský koncert. Ten se uskuteční 23. července ve Velkém sále Paláce Lucerna.

Rancid, kapela naprosto zásadní pro vývoj punk rocku, letos slaví svoje dvacáté narozeniny, a to ve velkém stylu, vyráží na celosvětové tour. Hned na samém začátku jeho evropské části se zastaví také v Praze ve Velkém sále Paláce Lucerna, aby vůbec poprvé v historii vystoupila před českými fanoušky. Letos se očekává vydání nové desky téhle živoucí legendy, poslední album nazvané „Let the Dominoes Fall“ vyšlo v roce 2009.
Kromě tohoto koncertu, který určitě potěší každého, kdo kdy přičichl k punku, ohlašuje festival Mighty Sounds celou řadu skvělých interpretů, kteří vystoupí na táborském letišti o týden dříve, než kultovní Rancid v Praze. Vévodí jim čerstvě potvrzení Biohazard, američtí průkopníci hard coru. Kromě nich už byl dříve ohlášen famózní folk-punkový zpěvák Frank Turner z Velké Británie, přibyli i mexičtí Los de Abajo, u nás neuvěřitelně populární Irie Révoltés, španělští The Locos a celá řada dalších. Aktuální line-up je k vidění na www.mightysounds.cz.
Vzhledem k časové blízkosti festivalu a koncertu Rancid nabízejí pořadatelé jedinečnou možnost zakoupit si na webu festivalu lístky v kombinaci, díky které lze významně ušetřit a navštívit obě tyto akce. Společný lístek na festival Mighty Sounds a koncert Rancid tak nyní vyjde návštěvníka na 1.400,- Kč. Více informací o prodeji vstupenek na festival Mighty Sounds i na koncert Rancid je možné nalézt na http://www.mightysounds.cz/cz/predprodej-vstupenek/.
Proč nehrají Rancid přímo na Mighty Sounds? Na to za pořadatele odpovídá tisková mluvčí festivalu, Markéta Štechová: „Několik let jsme se snažili získat kapelu na náš festival, ale vždy byl problém s tím, že Rancid v červenci nebyli v Evropě. Poté, co jsme zjistili, že letos zahajují evropskou tour jen pár dní po Mighty Sounds, rozhodli jsme se zrealizovat v Praze samostatný koncert, který budou návštěvníci našeho festivalu moci považovat i za určitou after party letošního ročníku“.
MIGHTY SOUNDS 2012, vol. 8
Central Europe’s Legendary Festival
www.mightysounds.cz
13. – 15. července 2012
Tábor, Letiště Čápův Dvůr
Vstupné v předprodeji:
do konce dubna – 820,- Kč
do konce června – 890,- Kč

RANCID (USA)
23. července 2012
Praha, Lucerna, Velký sál
Vstupné v předprodeji: 685,- Kč

Biografie Rancid:

Kalifornská legenda Rancid vznikla v roce 1991, kdy dva členové Operation Ivy, Tim Armstrong a Matt Freeman, spojili síly s bubeníkem Brettem Reedem. Na začátku se Rancid vezli na vlně velkého návratu punk rocku stejně jako The Offspring nebo Green Day, ale na rozdíl od nich zůstali po celou svou existenci věrní undergroundu. Už jejich druhé album Let´s Go z roku 1994 (v té době už kapelu doplnil i současný kytarista Lars Frederiksen) znamenalo úspěch, ale teprve deska …And Out Come the Wolves, kterou kapela vydala v roce 1995, vystřelila Rancid k neuvěřitelné punkové slávě. Hity jako Time Bomb nebo Ruby Soho dnes patří k naprosté klasice. Rancid později experimentovali i s dalšími hudebními styly, jako roots reggae, hip-hop, ska, rockabilly (zejména na čtvrtém studiovém albu Life Won´t Wait) a až do roku 2004 neúnavně koncertovali. Po roční pauze, která následovala, nastala změna na postu bubeníka, kdy Bretta Reeda nahradil Branden Steineckert, který s Rancid hraje dodnes. Zatím poslední album kapely, Let the Dominoes Fall, vyšlo v roce 2008 a dohromady se tak Rancid pyšní celkem sedmi studiovými alby. Se čtyřmi miliony prodaných desek jsou jednou z absolutně nejúspěšnějších punkových kapel všech dob.
http://rancidrancid.com/
http://youtu.be/sk5iyCdZ-1U
Top