MIGHTY SOUNDS 2011: dalším headlinerem ANTI-FLAG!

Anti-Flag na Mighty Sounds 2011!

Festival Mighty Sounds ohlašuje dalšího headlinera, kterým budou američtí punk rockoví mistři Anti-Flag.

Anti-Flag, známí pro svou kritiku politiky USA a bojující za lidská práva, se letos na Mighty Sounds v Táboře konečně postaví na pódium a splní tak přání mnoha fanoušků. Do line-upu festivalu, který proběhne 15. -17. července 2011, se zařadí vedle svých krajanů Pennywise nebo Madball. Z Jamajky byly ohlášeny legendy žánru ska, The Skatalites.

Festival Mighty Sounds doplňuje už tak dlouhou řadu zahraničních účinkujících, jejichž počet převyšuje počet kapel domácích. I to z téhle akce dělá záležitost v České republice unikátní.

Kompletní line-up je k nalezení na www.mightysounds.cz. Festival kromě hudby opět nabídne i celou řadu divadelních souborů, performerů či workshopů. Divadelní stan už ohlásil improvizační divadelní soubor Vosto5 se Stand´artním cabaretem a další divadelní uskupení.

Samozřejmostí je DJs stage, která rozšiřuje žánrový záběr festivalu. Návštěvníci také dostanou možnost zahrát si fotbal nebo nohejbal a opět je připravena i celá řada dalších specialit v podobě adrenalinových sportovních exhibic, světelných instalací rozmístněných v areálu, klidových a relaxačních zón či dětského koutku. Stejně jako loni se budou na festivalu také zapalovat svíčky pro neziskovou organizaci Světlo pro svět a přispívat se tak bude na operace očí v Africe.

Vstupenky na festival MIGHTY SOUNDS 2011 koupíte přímo ZDE!


MIGHTY SOUNDS vol. 7
15. - 17. července 2011
Tábor, letiště Čápův dvůr
http://mightysounds.cz/
http://www.facebook.com/mightysounds

Anti – Flag (USA)

Anti – Flag se zformovali v roce 1988 v Pittsburghu v Pensylvánii. Kapelu společně založili kytarista a zpěvák Justin Sane a bubeník Pat Thetic. V prvních letech se v kapele vystřídalo nemalé množství basistů a kytaristů a v tomto období odehrála pouze jeden koncert.

Znovu se Anti – Flag zformovali až v roce 1993 a o tři roky později debutovali s albem Die For The Government na sanfranciském nezávislém labelu New Red Archives. V roce 1998, tedy dva roky po vydání prvotiny, Anti –Flag vydávají své v pořadí druhé album s názvem System Doesn’t Work For You. Album obsahovalo devět písniček z roku 1996, split album North America Sucks a deset zbrusu nových dosud nevydaných pecek. Anti –Flag se rozhodli vydat si album sami a pro tuto příležitost si založili vlastní label A-F Records. 

V roce 1999 Anti – Flag nahrávají třetí album A New Kind Of Army, které vydává A-F records ve spolupráci Go- Kart records. Třetí album se hodně zaměřilo na nešvary západní společnosti, které také bohatě kritizuje. V roce 2000 Anti –Flag odjeli legendární Vans Warped Tour na kterém se setakli s Fat Mikem, zpěvákem a vlastníkem vydavatelství Fat Wreck Chords. Toto setkání vedlo k vydání dalších dvou alb (Underground Network a The Terror State) právě na Fat Wracku.

V roce 2005 kapela podepsala kontrakt s major labelem RCA pod kterým vydala další dvě alba: For Blood and Empire (2006) a The Bright Lights of America (2008). Vstup pod hlavičku major labelu způsobil nemalý rozruch kolem kapely, ale Anti – Flag si jej patřičně obhájili a jak je vidět, svoji tvář rozhodně neztratili.

V roce 2009 vydali sedmou, zatím poslední desku s názvem The People or the Gun, se kterou se vrátli zpátky k nezávislému vydávání a tentokrát k losangelskému vydavatelství SideOneDummy Records, pod jehož hlavičkou vydávají například i The Casualties, The Gaslight Anthem, The Sounds nebo Big D And The Kids Table.

Anti – Flag za léta existence tvář neztratili, jejich hudba je energická, ostrá a přesto melodická a podmanivá. Jejich texty jsou úderné, kritické a ostré jako břitva.  Se svou hudbou i ideály objeli půlku světa od Latinské Ameriky přes Japonsko, Rusko, Litvu, Lotyšsko a celou Evropu. Anti – Flag se kromě hudebního působení věnují širokému spektru politických aktivit. Tahle kapela není velkohubá, je opravdu aktivní a i mimo pódia věnuje svoji energii a peníze do všemožných aktivit od lidských práv až po stavění škol v Africe. Jsme rádi, že právě Anti – Flag zahrají tento rok na Mighty Sounds!

Top