Trutnov v Praze? Ano, s Ray Manzarekem a Robby Kriegrem z The Doors!

Festival Trutnov se uskuteční v Praze! Pod názvem „Trutnov in Prague“ se představí legendární hudebníci z kultovní kapely The Doors. Vtip? Nikoliv!  Pořadatelé Borek Jiřík a Geronimo Agency chtějí společně s kapelou Raye Manzareka a Robbieho Kriegera připomenout jejich kumpána, mystifikátora a spirituálního básníka Jima Morrisona, který odešel před čtyřiceti lety.

22. 4. 2011

Pod názvem „Trutnov in Prague“ se 13. července v pražské Incheba Aréně uskuteční koncert „Ray Manzarek and Robbie Krieger of The Doors“. I když pořadatelé legendárního Trutnov Open Air Festivalu  již pár let upozorňují na nejistou budoucnost festivalu v Trutnově, protože místní radnice podstatnou část pozemků „Na Bojišti“, kde se letní setkání každoročně koná, určila k zastavění, neskrývá se pod názvem „Trutnov in Prague“ čtyřdenní festival přestěhovaný do Prahy. Půjde o neformální jednodenní setkání, které bude především evokovat atmosféru a ducha legendárního a nejstaršího festivalu svého druhu u nás. 

 

„Chceme vytvořit jakýsi protipól ke klasickým koncertům odehrávajícím se v hlavním městě, na které se většinou přijde, poslechne a odejde bez bližšího momentu setkání. S pomocí Jimovy aury se pokusíme přenést mezi městské kulisy energii z podhorského ležení. Sami jsme zvědaví nakolik se podaří vdechnout do zastřešeného prostoru kousek atmosféry zpod nebe,“ říká k tomu zakladatel trutnovského festivalu Martin Věchet. Letošní Open Air Trutnov bude mimo jiné zasvěcen i Jimu Morrisonovi, který údajně odešel z této planety před čtyřiceti lety. I proto se pořadatelé společně s Borkem Jiříkem rozhodli uspořádat tento mimořádný koncert, kterým připomenou nejen Jimovy časy a hudbu, která se stala legendou a ovlivnila nejednu generaci.

„Různé festivaly mají své zimní variace, my máme měsíc předem before-párty. Kdyby to nebylo s kapelou, která je blízká našim srdcím, asi bychom nad tím nepřemýšleli,“ říká s úsměvem Eva Navrátilová, organizátorka trutnovského festivalu.

 

Jak došlo ke spojení jednoho z nejvýraznějších domácích promotérů s Trutnovem?

„S festivalem Trutnov a jeho podhorským ležením máme k sobě již několik let blízko a koncert Ray Manzareka & Robbie Kriegerem z Doors je toho přirozeným vyústěním,“ říká k tomu Borek Jiřík, který mimo jiné zajistil před třemi lety jediný koncert Toma Waitse v Čechách či před dvěma lety Radiohead. Myšlenka uspořádání koncertu ex-Doors ve společné produkci Geronimo Agency a Borka Jiříka přišla na jejich loňském koncertu. „Byl to jeden z nejsilnější a nejlepších koncertů, na němž jsem za poslední roky byl. Ve sterilním prostředí „Pakulu“, který si postavili ke schůzování komunističtí papaláši, se po druhé skladbě všichni zvedli, tančili a zapalovali si dýmky. To jsem v tomto prostoru nikdy nezažil. Kapela hrála jak v nejlepších letech psychedelického času s jediným rozdílem - mnohem syrověji. Za mikrofonem bohužel nestál Jim, zpěvák si však po druhé skladbě podmanil celý prostor i návštěvníky všech generací. V žádném případě se nejednalo o nějaký revival sama sebe a nám bylo jasné, že to je přesně kapela, jejíž koncert bychom chtěli s naším kmenem uskutečnit.  Rok se sešel s rokem a kruh se letos v měsíci hromu uzavírá,“ říká k tomu Martin Věchet.

 

Na letošním koncertě „Ray Manzarek and Robbie Krieger of The Doors“ 13. července v pražské Incheba Areně budou moci návštěvníci potkat i některé dobře známé stánky z trutnovského festivalu s různými pochutinami a nápoji.
„Letošní festival pod horami mimo jiné věnujeme Jimu Morrisonovi, který možná před 40ti lety odešel do věčných lovišť, pokud se nepotlouká někde po asijských pralesech či domorodých ostrovech, kde si v anonymitě píše své básničky. Předfestivalovou ozvěnou zpod hor v Incheba Aréně Jimovy a všem jeho věrným spolubojovníkům, posluchačům a vyznavačům „ještěrčí“ filosofie vzdáváme čest,“ říká ke koncertu Martin Věchet a naraží na Jimovu přezdívku „Ještěrčí král.“ Borek Jiřík jej na závěr doplňuje:„A pokud se Jim potlouká někde po asijských stepích nebo afrických pouští, rádi bychom jej touto cestou pozvali“. „Hej, Jime, slyšíš...?!“ zní od pořadatelů.

 

V měsíci hromu 13. 7. 2011,  Incheba Arena,  Praha – Holešovice, otevřeno od 19hodin
Cena vstupenky 880 Kč  včetně poplatku v siti Ticketportal (k dispozici během dneška, tj. 22.4.) nebo speciální památeční edice za 830 Kč s možností objednání u Geronimo Agency,
www.festivaltrutnov.cz, objednávkový formulář bude spuštěn po velikonocích.

 

Více informací:

Martin Věchet, geronimo@festivaltrutnov.cz, 608 711 710

Borek Jiřík, borek@punxnotdead.cz

Top