JAGA JAZZIST 24.3.2011 v LMB!

Jaga Jazzist se vrací s jednorukým banditou do Prahy

Vzpomínky na loňský koncert skupiny Jaga Jazzist na březnovéConference zůstaly velmi hluboko jak v jejích členech, kteří se z toho nedávno vyznali na Facebooku, tak ve stovkách fanoušků famózních Norů. A protože vítězná sestava se nemění, Jaga Jazzist se v březnu do Prahy vrátí. Koncentrát nujazzu a elektronické hudby v podání devíti Norů kolem geniálního skladatele Larse Horntvetha vybuchne 24. března na Conference v Lucerna Music Baru.

Jaga Jazzist jsou stále na turné k veleúspěšnému albu One Armed Bandit. O tom, jak se na návrat do Česka těší, svědčí, že koncert na Conference v Paláci Akropolis zařadili mezi TOP 3 koncerty roku 2010. Unikátním způsobem propujují různé hudební styly, pohybují se na pomezí jazzu, rocku a drumandbassu.

Během koncertu vystřídají až třicet nástrojů od trubky, kytary, basy, basklarinetu, saxofonu, kláves nebo vibrafonu. Kritici jejich hudbu často popisují jako nadčasovou a hyponotizující.

Zatím poslední, šesté album vyšlo v lednu 2010 na britské značce Ninja Tune. Dosud se ho prodalo několik desítek tisíc kopií. V červenci k němu přibylo i čtyřskladbové EP Bananfluer Overalt, na oficiální videoklip fanoušci dosud čekají.

Vstupenky na koncert Jaga Jazzist v Praze jsou v prodeji od 6.1.2011, koupíte je přímo ZDE!  Neváhejte s nákupem, vstupenky jsou rozděleny do třech cenových kategorií zavislých na počtu nebo času nákupu!

Sledujete facebookovou stránku Conference a weby

www.cnfrnc.cz
www.jagajazzist.com
www.musicbar.cz

Jaga Jazzist píší hudební epos o vikinzích

Norští mágové Jaga Jazzist se dali dohromady už před 15 lety, kdy nejmladšímu členovi Larsu Horntvethovi bylo necelých patnáct let. Těžko byste hledali další takovou kapelu, která tak zásadním způsobem určuje směr moderního jazzu. Však také britská stanice BBC vyhlásila jejich A Livingroom Hush jazzovým albem roku 2002 a jen v rodné zemi se ho prodalo přes 15 tisíc kusů.

Počet členů kapely je proměnlivý. V současnosti jich je devět, jednu dobu ale hráli i ve dvanácti lidech. Všichni mají závazky i v jiných tělesech, v kterých, jak říkají, především čerpají inspiraci pro Jaga Jazzist. A podle všeho se jim báječně daří. Unikátním způsobem propujují různé hudební styly, pohybují se na pomezí jazzu, rocku a drumandbassu. Během koncertu vystřídají až třicet nástrojů od trubky, kytary, basy, basklarinetu, saxofonu, kláves nebo vibrafonu. Kritici jejich hudbu často popisují jako nadčasovou a hyponotizující.

Do velkého světa se dostali v roce 2003, kdy na věhlasném britském labelu Ninja Tune vydali album Stix, v diskografii kapely už třetí. Jazzoví fanoušci jejich první velké turné vzali útokem po celém světě. Jen málokde parta norských muzikantů nevyprodala koncertní sál. Pátá deska What We Must, vydaná v roce 2005, byla oproti předchozím mnohem radikálnější, Jaga Jazzist poprvé naplno zabrousili do rocku, ale výsledek byl opět skvělý. Jaga Jazzist ji nahráli během jediného dne, zavření v hlubokých norských lesích. O to překvapivější byl výsledný zvuk, "nejživější" z jejich diskografie.

Šestou desku hudebníci kolem Larse Horntvetha vydali loni v lednu opět na Ninja Tune. Rodila se téměř rok a v kapele se vyměnili dva lidé. Norský les Jaga Jazzist vyměnili za švédský, což se na výsledku podepsalo znovu novým zvukem. Nahrávka ale vznikla ve Spojených státech v Chicagu. První singl pojmenovaný stejně jako celé album On Armed Bandit už koluje v rozhlasovém éteru. "Je to fiktivní soundtrack k dosud neexistujícímu nolywoodskému eposu o Vikinzích," popisují už těžko definovatelnou téměř hodinovou nahrávku sami Jaga Jazzist.

Top