Live from Buena Vista THE HAVANA LOUNGE v Praze a Brně!

Live from Buena Vista The Havana Lounge
Cuban Valentine´s Day after party - největší kubánská párty v Evropě


Oslavte svátek zamilovaných netradičně, přeneste se do slunného Karibiku a v kubánském stylu za popíjení Mojita se zahřejte kubánskými rytmy, na největší kubánské párty v Evropě, spolu se světoznámou kubánskou legendou z Havany, skupinou Buena Vista.
To vše na 2 exklusivních a jediných koncertech v ČR, v Praze a Brně.

Buena Vista prezentuje tradiční kubánskou hudební tradici od roku 1930. Skupinu Buena Vista Social Club, tvořenou stárnoucími kubánskými hudebními legendami, dostal do povědomí celosvětové veřejnosti především stejnojmenný dokumentární film německého režiséra Wima Wenderse z roku 1999, který byl nominován na Oscara. Inspiraci pro tento snímek dodal Wendersovi známý americký instrumentalista Ry Cooder, který v roce 1996 nahrál v Havaně desku Buena Vista Social Club. Všichni, kdo nahrávku slyšeli se nejen zamilovali do neodolatelného kouzla Buena Visty, ale také byli inspirováni k hraní či k doporučení alba všem, které znají. Byla to jedna z těch vzácných nahrávek, která překračovala rozmary módy, aby zněla nadčasově, ale naprosto svěží. Jednou ji uslyšíte a museli byste mít srdce z kamene, aby Vás romantické impulsy hudby a nepotlačovaná bohatost neuchvátila. Této desky se prodalo přes 8 milionů kusů, získala cenu Grammy a je nejvíce prodávané kubánské album v historii. Úspěch desky spustil to, co může být popsáno jedině slovem Cubamania.
Bohužel, někteří ze stárnoucích hvězd skupiny, včetně Compay Segundo, Rubén Gonzales a Ibrahim Ferrer, už bohužel nejsou mezi námi. Ale jejich nadčasová, magická hudba vytvořená Bueno Vista Social Clubem žije dál.

Na jednom pódiu se mimo jiné setkají zpěvák Julio Alberto Fernandez, trumpetista Yanco Pizaco, či Julienne Oviedo Sanchez, kteří slavný Buena Vista Social Club ve své době doprovázeli, společně se členkou seskupení Afro Cuban All Stars - Teresou Garcia Caturla a dalšími muzikanty.
Kromě těchto členů, v Praze a Brně vystoupí: Tomás „El Panga“ Ramos, Rodolfo „Peruchin“ Argudin, Maria Viktoria Rodruguez, Bruno Rogelio Napoles Collazo, Ivan Pastrana Palacios, Adalberto Avila Martinez, Elpidio Chappotin Delgado.

Vstupenky Live from Buena Vista THE HAVANA LOUNGE koupíte přímo ZDE!

Top