LETNÍ SHAKESPEAROVSKÉ SLAVNOSTI 2017 - PRAHA

LETNÍ SHAKESPEAROVSKÉ SLAVNOSTI 2017 - PRAHA

Datum : 23. července - 9. září 2017
Místo: Pražský hrad, Letní míčovna Praha 1, Lichtenštejnský palác (HAMU) Praha 1

Vstupenky

Popis

LETNÍ SHAKESPEAROVSKÉ SLAVNOSTI 2017

27. června – 9. září

PRAHA | BRNO | OSTRAVA | BRATISLAVA

Letní shakespearovské slavnosti, jejichž generálním partnerem je skupina PPF, přinášejí i letos bohatý program. Hlavní festivalovou novinkou je tragédie HAMLET v režii Michala Vajdičky. Hlavní roli ztvární Jaroslav Plesl, dále hrají Hynek Čermák, Lenka Vlasáková, Ladislav Hampl, Veronika Khek Kubařová v alternaci s Veronikou Mackovou a další.

Diváky v Praze čeká jedna změna. Vzhledem k plánované rekonstrukci Nejvyššího purkrabství našly Slavnosti v letošním roce dočasné působiště v Královské zahradě Pražského hradu v prostoru před Míčovnou. Druhá oblíbená pražská scéna v prostorách HAMU na Malostranském náměstí se nemění.

Kromě Hamleta Slavnosti nabízejí řadu dalších inscenací, které se v minulých letech setkaly s velkým diváckým ohlasem. Na programu bude loni uvedená komedie VEČER TŘÍKRÁLOVÝ ANEB COKOLI CHCETE, obnovená premiéra skvělé ostravské inscenace KOMEDIE OMYLŮ a další oblíbené tituly jako ROMEO A JULIE, MNOHO POVYKU PRO NIC, SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ a samozřejmě legendární VESELÉ PANIČKY WINDSORSKÉ. Z Bratislavy již podruhé zavítá do Brna i do Prahy výjimečná inscenace OTHELLO. A na jeviště se po loňském úspěchu vrací projekt POCTA SHAKESPEAROVI, v hlavní roli s Janem Třískou. 

Na mapě

Top