DIVADLO ARÉNA EXKLUZIVNĚ V PRAZE

DIVADLO ARÉNA EXKLUZIVNĚ V PRAZE

Datum: 11. - 15. října 2021
Místo: Divadlo Hybernia
Adresa: nám. Republiky 4, Praha 1

Vstupenky

DIVADLO ARÉNA EXKLUZIVNĚ V PRAZE - abonentka
11.října 2021 – 15.října 2021 vždy od 19:00 hod.
úterý
12
říj. 2021
19:00
středa
13
říj. 2021
19:00
čtvrtek
14
říj. 2021
19:00
pátek
15
říj. 2021
19:00

Popis

DIVADLO ARÉNA EXKLUZIVNĚ V PRAZE

Slovenský institut a Divadlo Hybernia uvádějí ve dnech od 11. do 15. října v rámci Měsíce česko-slovenské vzájemnosti týden slovenského divadla.

Exkluzivním hostem bude bratislavské Divadlo Aréna s pěti výjimečnými inscenacemi, které přináleží k osobitému Občanskému cyklu. Ten je zaměřený na historická témata a společensky angažované výpovědi, přičemž inscenátoři uplatňují kritický a nepřikrášlující pohled a moderní inscenační postupy. Jak řekla ředitelka Slovenského institutu, teatroložka Ľubica Krénová, „Divadlo Aréna pod vedením herce Juraje Kukury jako první na Slovensku přineslo občansky uvědomělý divadelní program se zaměřením se na přehodnocující a objektivizovaný pohled do minulosti – do slovenských, resp.česko-slovenských dějin.Zakrátko se z něho vyprofiloval Občanský  cyklus, tudíž cyklus inscenací, který již téměř dvě desetiletí představuje úctyhodnou dramaturgickou osu Divadla Aréna, a který mezičasem do sebe organicky pojal i témata nad rámec národních historií.“ Divadlo se již proslavilo inscenacemi Tiso ve ztvárnění Mariána Labudy st., Dr. Gustáv Husák – vězeň prezidentů, prezident vězňů, anebo Komunizmus. Všechny hry Občanského cyklu vznikly na objednávku divadla.

Nyní diváci uvidí inscenace Jánošík – příběh vraha?, Tiso (ve ztvárnění Mariána Labudy ml.), Holokaust,#dubček, nový pohled na osobnost česko-slovenskýchdějin,aktéraPražského jara AlexandraDubčeka, jehož sté výročí narození si letos připomínáme. Přehlídku uzavře jedinečná hudebně-divadelní performance Bible – čte Juraj Kukura (a hraje Slovenský komorní orchestr).

Nad událostí převzali záštitu ministr zahraničních věcí ČR Jakub Kulhánek a ministr zahraničních věcí a evropských záležitostí SR Ivan Korčok.

Bližší informace také na: www.slovenskyinstitut.cz

www.hybernia.euTicketportal garantuje pravost vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech (např. Viagogo). Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Na mapě

Top