CONCENTUS MORAVIAE

CONCENTUS MORAVIAE

Datum: 21. - 24. června 2019
Místo: Velké Meziříčí, Moravský Krumlov, Třebíč, Nedvědice

Vstupenky

Popis

CONCENTUS MORAVIAE
XXIV. MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ
FESTIVAL 13 MĚST
01 06 – 25 06 2019

téma KONCERT NÁRODŮ
dramaturgie Barbara Maria Willi a Tully Potter

Titul dvacátého čtvrtého ročníku festivalu Koncert národů je spojením dvou úzce souvisejících témat, která pro naše publikum zpracoval pár respektovaných dramaturgů: britský muzikolog a publicista Tully Potter a profesorka Barbara Maria Willi, všestranná múzická osobnost nedílně spjatá s festivalem téměř od jeho narození.
Barbara Willi odvíjí dramaturgickou linku od významné dějinné události. Zmapuje hudební podobu Vídeňského kongresu (01.10.1814-09.06.1815), jeho koncerty, plesy, představení, hlavní hudební aktéry, očekávané premiéry i zákulisní dění.
Vídeňský summit si automaticky spojujeme s nastolením dlouholeté evropské politické rovnováhy, ale méně si uvědomujeme, že obrovskou dávku energie znamenala úspěšná vídeňská mírová jednání i pro umění jednotlivých evropských národů.
A právě v terénu kvartetní tvorby tzv. národních škol od 19. století až po současnost dramaturgické otěže od Barbary Willi přebere Tully Potter. Pozval na festival výtečná tuzemská a evropská smyčcová kvarteta, která přednesou nejzajímavější díla jednotlivých národních škol pro toto atraktivní komorní uskupení.
www.festivalcm.cz

Návštěvníci festivalu jsou povinni řídit se pořadatelskými podmínkami.

Na mapě

Top