Zatmění - J.Bernlef

Zatmění - J.Bernlef

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Velkolepý příběh J.Brenlefa poprvé v České republice! 

Starší pár Martin a Věra spokojeně žijí svůj obyčejný život v zapadlém městečku na americkém pobřeží. Milující manželé spolu prožívají chvíle radosti a míru, avšak jen do doby, kdy Martinovo chování začne nést jasné příznaky Alzheimerovi choroby. Zpočátku jde jen o Martinovo roztomilé zapomínání, později však přicházejí stále vážnější problematické situace. Přesto se Věra snaží nenarušovat jejich klidný život a vše zvládat sama. Postupem času se však Martinův stav natolik zhorší, že se rozhodne vyhledat pomoc. Pomocnou ruku nachází  v Doktoru Eardlym a ošetřovatelce Phil. 

Příběh Martina a Věry plný dojemných situací i nečekaného humoru poprvé ožije v české premiéře na jevišti Divadla Broadway. 

Inscenace Zatmění je dramatizací knihy (Vyhasínání Mozku Martina Kleina), která se stala nejpopulárnější knihou 20.století!  Dramatizace knihy se ve světové premiéře v Rotterdamském divadle Ro Theater dočkala mnoha kladných ohlasů a byla označena diváckou inscenací roku! 

Režie tohoto projektu se ujal mladý režisérský tandem Filip Bařina a Dominik Jetel. Režisérská dvojice se snaží příběh reflektovat s určitým generačním odstupem.Snaží se v inscenaci zvýraznit momenty, kdy se pohybují na hranici lehkého humoru a nesoucitné reality. Divákovy tak mohou slíbit emotivní zážitek plný napětí, humoru a lidského porozumění.

Hrají:

Ilona Svobodová, Dušan Sítek, Patricie Solaříková, Máša Málková, Jan Konečný, Leonard Stirský.

 

Na mapě

Top