Veletoč

Veletoč

Datum : 2. května - 17. června 2018
Místo: Divadlo Kalich Praha, MfO, sál Reduta, Horní náměstí 432/22, Olomouc

Vstupenky

Středa
2
Kvě. 2018
19:00
Veletoč
Čtvrtek
7
Čvn 2018
19:00
Neděle
17
Čvn 2018
19:00
Veletoč

Informace o akci

nová komedie Divadla Kalich

Autor: IVA JANŽUROVÁ

Námět: JANA PAULOVÁ

Režie: ŠIMON CABAN

Hrají: IVA JANŽUROVÁ, EVA HOLUBOVÁ, SABINA REMUNDOVÁ, MARIÁN RODEN, ALEŠ BILÍK / PŘEMYSL PÁLEK

 

Ve velký divácký hit má šanci se proměnit autorská komedie herecké legendy Ivy Janžurové na námět další oblíbené herečky Jany Paulové VELETOČ. Hru, která žánrově lehce připomene slavnou éru české filmové komedie, jíž Iva Janžurová zásadní měrou spoluutvářela, režíruje vyhledávaný a originální divadelník a výtvarník Šimon Caban.

Atraktivní je už obsazení hlavních ženských rolí Ivou Janžurovou a Evou Holubovou, stejně jako další jména v hereckém týmu.

O čem nová česká divadelní komedie vypráví?

Boženka a její bratr Arnošt jsou až doteď idylickými sourozenci. Jejich rozdílné povahy tuto pospolitost a vzájemný respekt utužily už od dětství. Boženka, jako bojovný kapitán, uvykla si udílet rozkazy a všemu nejlépe rozumět, Arnošt vždy stál na pozici poslušného a manipulovaného vojáčka.

Boženka před léty Arnošta oženila s Helgou, po pečlivém několikaletém výběru a dobře volené propagandy. Helga byla bohatá, s činžovní vilou, s klenoty a s drahocennými obrazy, ale to všechno jí spadlo do klína jako dědictví, takže není zocelena zkušenostmi rvát se o uspokojivou existenci. Naopak, bezstarostnost ji svedla ke svazku s Arnoštem, který rychle vyústil v stereotypně nudné soužití pod dennodenním velením Boženky. Je to ve skutečnosti manželská trojka.

Ale začíná komedie a - zřejmě následkem nečekaných zvratů v pohybu těles sluneční soustavy - stereotyp se bude měnit! Nečekaným VELETOČEM se tahle partička octne pohromadě, propletená a zamotaná vzájemně neslučitelnými osobními snahami. Advokátní poradce a psychiatr jsou stále na telefonu!

Galerie

picture Veletoč
picture Veletoč

Na mapě

Top