UK SUBS / UK

UK SUBS / UK

Datum :
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

V roce 2018 zahájí UK Subs pátou dekádu své existence a již téměř tradičně na přelomu ledna a února vyrazí na další své turné, v jehož rámci 30. ledna zahrají také ve Futuru.

Tahle legendární punková kapela i po letech reprezentuje pravý duch punk rocku. Inspirovali je Damned – v době, kdy se rodil britský punk. Legendární Charlie Harper zformoval Subs ze svého tehdy R&B seskupení The Marauders zhruba v létě 1977. Začínali jako The Subversives, později si jméno zkrátili na The Subs a pak na definitivní UK Subs. Jejich vysokorychlostní R&B se proměnil v punk.
V říjnu 1977 se k Charliemu připojil kytarista Nicky Garratt a právě duo Harper/Garratt stálo u zrodu nejúspěšnějších skladeb kapely. Jejich první nahrávkou byl živák z legendárního londýnského klubu ‘Farewell To The Roxy’ LP. Záhy si jich povšiml John Peel, který jim nabídl, že bude financovat jejich první nahrávky. Nicméně první singl C.I.D.vyšel u gramofirmy City Records v září 1978. Stal se hitem v roce 1979 a kapela podepsala smlouvu s Gem Records. V letech 1979-81 měli sedm po sobě jdoucích hitů v UK Top 30 – Stranglehold, Tomorrows Girls, She’s Not There, Warhead, Teenage, Party In Paris a Keep On Running. Vydali také dvě alba, která dosáhla do britské top ten – Brand New Age a Crash Course.
Třiasedmdesátiletý Charlie Harper získal přezdívku kmotr punku a skupina během své činnosti střídala obsazení i gramofirmy.

Galerie

picture UK SUBS / UK

Na mapě

Top