THE CHARLATANS / UK

MEETFACTORY
THE CHARLATANS / UK

Datum :
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

The Charlatans dosáhli vyššího stupně grácie. Dvacet sedm let po vydání svého prvního alba Some Friendly, které dosáhlo prvního místa britské hitparády, znějí pořád svěže a jejich kariéra září jak slunce na nebi. Se svým letošním albem Different Days přicházejí s hudbou, která překresluje jejich hudební mapy, jako nikdy předtím jsou si jistí svou kolektivní identitou, tím, kdo jako kapela vlastně jsou. The Charlatans se pražskému obecenstvu představí 21. února v klubu MeetFactory. Před nimi se v roli předskokana předtsaví The Silver Spoons.  

Jejich vývoj má jen málo paralel v britském rocku a vydáním svého skvělého třináctého studiového alba Different Days jen potvrzují, že stále hledí kupředu. Její poslech vás naplní pocitem, že je vše optimistické, a to v době, kdy se politická situace ve světě dramaticky změnila.
Kapelu tvoří čtyřčlenné jádro - zpěvák Burgess, basák Martin Blunt, kytarista Mark Collins a hráč na klávesy Tony Rogers, ale na novou desku si přizvali celou řadu přátel. V roce 2013 bohužel zemřel zakládající člen skupiny, bubeník Jon Brookes. Někdejší člen Verve, bubeník Pete Salisbury, se tohoto úkolu zhostil se ctí.
Kromě Pete Salisburyho se k nim ve svém studiu v Berlíně přidal v písni Not Forgotten Anton Newcombe z Brian Jonestown Massacre, následoval Johnny Marr, který přispěl na tři skladby včetně majestátní Plastic Machinery, Stephen Morris, bubeník New Order a kdysi i Joy Division, si nejdřív zabubnoval ve skladbě Modern Nature, ale nakonec nahrál se skupinou sedm věcí. A další hvězdní hosté následovali – kytarista a zpěvák Paul Weller v expanzivní chicagské soulové závěrečné skladbě alba Spinning Out, dále na bonga člen ACR Donald Johnson a jeho bratr na basu Derrick ve skladbě Over Again a v titulní skladbě zpěvačka Sharon Horgan.
Jejich předešlé album Modern Nature si vysloužilo nadšené recenze, dosáhlo jako jejich osmé album Top Ten.

Galerie

picture THE CHARLATANS / UK

Na mapě

Doporučené

Top