Světlo v obraze: český impresionismus

Světlo v obraze: český impresionismus

Datum :
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Na Pražském hradě se představí největší výstava českého impresionismu. Expozice "Světlo v obraze: český impresionismus - Inspirace blízké i vzdálené" v Jízdárně Pražského hradu nabídne 520 obrazů od 78 autorů, zapůjčených z více než padesáti státních i soukromých institucí včetně Národní galerie.

Vilém Kreibich: Lokomotiva (1918), olej na plátně. © Soukromá sbírka František Kupka: Biblioman (1897), olej na plátně. © Správa Pražského hradu, foto Jan Gloc. Karel Langer: V koupeli (kolem 1905), olej na plátně. © Soukromá sbírka Otakar Lebeda : Snopy na poli (1897-1898), olej na kartonu. © Galerie výtvarného umění v Náchodě, foto Martin Polák. Václav Radimský: Hořčice v květu (1905), olej na plátně. © Obchod s uměním Korunní. Antonín Slavíček: Hostišovský rybník (1902), olej na plátně. © Správa Pražského hradu. František Kupka: Moře na francouzském jihu (kolem 1905), kvaš na papíře © Galerie KODL.  Fotogalerie

Vystavená díla budou reprezentovat impresionismus v jeho různých vývojových fázích; cílem expozice je ukázat český impresionismus v celé jeho velikosti, kvalitě a kráse.

Expozice bude koncipovaná divácky: obrazy budou srozumitelně řazeny podle námětů.

Na výstavě návštěvníci uvidí například díla Antonína Slavíčka, Antonína Hudečka, Miloše Jiránka, Josefa Schussera, Ludvíka Kuby, Joži Uprky, Stanislava Lolka, Maxe Švabinského, Vojtěcha Preissiga, Jana Preislera, Františka Kupky či Václava Radimského; evropský kontext představí mj. díla Eugène-Louis Boudina, Eugena Jettela, Ivana I. Šiškina, Alexandra A. Kiseleva nebo Andreje A. Zareckého. Referenčním dílem pak bude jedna z marin od zakladatele impresionismu Clauda Moneta. 

Rodinná vstupenka: 300,- Kč
(max. 2 dospělé osoby a 1-5 dětí max. do 16 let)

Výstava je zavřena 24.12.2017

Galerie

picture Světlo v obraze: český impresionismus
picture Světlo v obraze: český impresionismus
picture Světlo v obraze: český impresionismus

Na mapě

Top