PUBLIC SERVICE BROADCASTING / UK

PUBLIC SERVICE BROADCASTING / UK

Datum :
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Publice Service Broadcasting nás po cestě do vesmíru provedou uhelnými doly

J. Willgoose, Esq. získal reputaci poutavého vypravěče příběhů podložených důkladným forenzním historickým výzkumem. Tentokrát nás vezme na výpravu do údolí Jižního Walesu a seznámí nás s historií těžby uhlí. První album kapely u nezávislého labelu Play It Again Sam nese název Every Valley a zkoumá historii těžby uhlí v Jižním Walesu. Je to deska o komunitě a o tom, co se stane, když je z oblasti vyrván život. Jde též o metaforu mnohem větší globální a společenské nevolnosti.
J. Willgoose, Esq. vysvětluje: “Nemám žádné osobní vztahy k hornictví ani k uhlí, moje rodina z toho regionu nepochází, ale něco z toho příběhu mě upoutalo. Snad to byla romantika té oblasti, těch údolí a konkrétně geografie Jižního Walesu. Tyhle věci se nedají vždy dost dobře vysvětlit. Ale co je v mé mysli naprosto jisté – tohle album není jen o hornictví a není jen o Walesu. Je to příběh, který se odráží v opuštěných a zanedbaných komunitách západního světa a který vedl k obnovení obzvlášť zhoubného, cynického a vypočítavého typu politiky.“
Every Valley následuje velmi úspěšné druhé album PSB z roku 2015 The Race For Space, desku, která se dostala v britské hitparádě na #11 a získala stříbrnou desku. Jejich debutové album Inform – Educate – Entertain z roku 2013 bylo nominováno na Nejlepší nezávislé album na AIM Awards a dostalo se do desítky nejlepších alb roku BBC 6.
Album Every Valley vychází 7. července a je to příběh o důstojnosti a společenské odpovědnosti. K nahrání alba kapela letos v lednu využila původní přednáškovou aulu. Album vystupuje proti apatii a převádí příběh velšských horníků do 21. století plného fake news, populistických politiků a naprostého pohrdání mlčenlivými. Every Valley je hlasité volání do zbraně.

Galerie

picture PUBLIC SERVICE BROADCASTING / UK

Na mapě

Top