PROTOJE & THE INDIGGNATION / JAM

LUCERNA MUSIC BAR
PROTOJE & THE INDIGGNATION / JAM

Datum :
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Oje Ken Ollivierre aka Protoje je aktuálně jedním z nejpopulárnějších jmen současné reggae a dubwise scény a je společně s Chronixxem, Kabaka Pyramidem a dalšími součástí hnutí mladých muzikantů Jah Ova Evil movement, kteří vrací do jamajské muziky více roots reggae, rastafariánského poselství, pozitivního přístupu a soběstačnosti.
Protoje je v hudbě aktivním od roku 2005, kdy vydal mixtape Lyrical Overdose vol. 1 a ukázal, jak přirozeně má k sobě blízko reggae a hip hop. Poté začal intenzivně spolupracovat se svým bratrancem, kterým je světoznámý producent přezdívaný Don Corleon. Spolu vydali pár úspěšných singlů, které mu otevřeli dveře do rádií a hlavně k fanouškům žánru, kteří ocenili jeho inovativní přístup. Jeden z prvních hitů, které tehdy vystřelily z ostrova je jeho duet Rasta Love společně s Ky-Mani Marleym. Velké debutové album The Seven Year Itch vyšlo v roce 2011 a následovala jej poté deska The 8 Year Affair o dva roky později, kde najdete i hity Who Dem A Program, This is Not a Marijuana Song a hlavně pecka Kingston Be Wise, která se dostala i do hry GTA5.
Britská stanice BBC Radio 1Xtra jej brzy poté zařadila do přehledu Hot for 2015 a nemílila se. Na jaře toho roku vyšlo album Ancient Future produkované klávesistou Damiana Marleyho, které patří mezi nejlepší reggae desky toho roku. Najdete tu i megahit Who Knows, kde Protoje společně s Chronixxem, spolu vytvořili hymnu roku. Singl se dočkal vedle denních rotací v britských rádiích i remixu od Shy FX. Není proto divu, že Protoje byl letos nominován na ceny MOBO jako Best reggae act. Praha se dočká Protojeho premiéry s kapelou The Indiggnation už 12. dubna 2017.

Galerie

picture PROTOJE & THE INDIGGNATION / JAM

Na mapě

Doporučené

Top