Muž se železnou maskou

Muž se železnou maskou

Datum: 22. listopadu 2018 - 3. února 2019
Místo: Divadlo Broadway, Na Příkopě 31, Praha 1

Vstupenky

Čtvrtek
22
Lis. 2018
18:00
Muž se železnou maskou
Pátek
23
Lis. 2018
18:00
Muž se železnou maskou
Neděle
25
Lis. 2018
15:00
Muž se železnou maskou
Čtvrtek
29
Lis. 2018
18:00
Muž se železnou maskou
Pátek
30
Lis. 2018
18:00
Muž se železnou maskou

Informace o akci

Nový muzikál Michala Davida na prknech divadla Broadway.

Francouzský královský dvůr za vlády krále Ludvíka XIV. – "krále slunce" hýří rozmařilostí, ale lid je nespokojen a hladoví. Ludvík je arogantní král, kterého zajímají především krásné ženy, stavba paláce Versailles a plesy. Také mnoho finančních prostředků dává na posílení a vyzbrojení armády. V Bastile je uvězněn v železné masce bratr krále – dvojče Filip.

Nad královým životem bdí kapitán mušketýrů věrný d'Artagnan. Další z mušketýrů Athos žije na svém venkovském sídle se svým jediným synem Raulem. Když však král Ludvík XIV. pošle Raula na jistou smrt jen proto, aby měl volnou cestu ke krásné Louise, rozhodne se Athos s pomocí svých přátel Aramise a Porthose vyměnit krále Ludvíka za vězněného Filipa. Pouze d´Artagnan se odmítá spiknutí zúčastnit. Jako kapitán královských mušketýrů přísahal králi věrnost. Byl také milencem Ludvíkovi matky, královny Anny Rakouské.

Královská výměna se nakonec podaří i za účasti samotného d´Artagnana, který se nakonec přeci jen rozhodne přidat k mušketýrům. Oba bratři se nakonec setkají a Ludvík chce ve vzteku svého bratra zastřelit. Anna Rakouská srazí ruku, která míří na Filipa a kulka zasáhne d´Artagnana, který umírá. Ludvík je nakonec odvezen z Louvru. Mušketýři se stávají oficiálními rádci Filipa – francouzského krále.

Autoři: Michal David, Bryan Adams, Lou Fanánek Hagen, Libor Vaculík

Hrají: Josef Vojtek, Petr Kolář, Daniel Hůlka, Helena Vondráčková, Marián Vojtko, Radka Fišarová, David Gránský, Jan Kopečný a další,...

Odkaz na první píseň z tohoto muzikálu najdete ZDE.

Obsazení jednotlivých rolí najdete ZDE

Na mapě

Top