Master Musicians of Jajouka led by Bachir Attar

Rachot Production uvádí...
Master Musicians of Jajouka led by Bachir Attar

Datum :
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Magické rituály pištců z Jajouky poprvé v ČR!

Fascinující transovní hudba pocházející z marocké vesničky Jajouka změní vaše stávající žebříčky hodnot. Natáčel s nimi Brian Jones, Rolling Stones, Patti Smtih, Bill Laswell, Ornete Coleman, John Scofield i Medeski, Martin & Wood.
Když Brian Jones, kytarista Rolling Stones, natočil před svojí tragickou smrtí rituální pištce z marocké vesnice Jajouka, způsobil tím světovou senzaci. Undergroundový spisovatel William Burroughs tehdy hudebníky označil za 4 tisíce let starý rock and roll band.
Existence skupiny sahá do hluboké historie, vždy ji tvořili elitní hudebníci, osvobození od ostatních povinností, jejichž umění přecházelo z generace na generaci. Jejich bubny tebel i pronikavé píšťaly raita doprovázely oslavy plodnosti, které byly paralelou rituálů uctívajících antické bohy Pana či Bakchuse.

Jedná se o autentickou a fascinující hudbu navozující trans, který u posluchače dokáže změnit stávající žebříčky hodnot. Pištci okouzlili několik generací rockerů, Rolling Stones si je přizvali na album Steel Wheels. Jazzový mistr Ornette Coleman s nimi natáčel už před 40 lety, na dalších projektech se s nimi podíleli Patti Smith, Talvin Singh, Medeski, Martin & Wood, Bill Laswell i John Scofield.

Galerie

picture Master Musicians of Jajouka led by Bachir Attar
picture Master Musicians of Jajouka led by Bachir Attar

Na mapě

Doporučené

Top