METZ / CA + PROTOMARTYR / US

METZ / CA + PROTOMARTYR / US

Datum :
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Metz a Protomartyr zahrají ve Futuru v rámci Nouvelle Prague 2017

Od vydání svého stejnojmenného debutu v roce 2012, který The New Yorker charakterizoval jako “Jedno z nejlepších alb roku…náročná, hlučná a radostná záležitost,” tahle trojka z Toronta nazvaná METZ sklízí obdiv a chválu jako jedna z nejlepších koncertních kapel, která koncertuje bez ustání a po světě odehraje na sto koncertů ročně. Jedním z dalších koncertů bude také koncert ve Futurum Music Baru, který se za přítomnosti jejich hostů, kapely Protomartyr uskuteční 2. listopadu v rámci Nouvelle Prague 2017 - showcase festival.

Nyní se členové Metz Alex Edkins (kytara, zpěv), Hayden Menzies (bicí) a Chris Slorach (basová kytara) chystají vydat své netrpělivě očekávané třetí album Strange Peace. Strange Peace bylo nahráno v Chicagu, naživo na magnetofonový pás pod dohledem Stevea Albiniho. Výsledkem je zralá deska prozkoumávající nové hudební oblasti s intenzitou koncertu.
“Nahrávání v Chicagu byla pecka!,“ říká o nahrávání Edkins. “Strange Peace je mnohem rozmanitější a barevnější deska než cokoliv, co jsme dosud nahráli. Do Toronta jsme si vezli pásky s pocitem, že jsme natočili album, které jsme vždycky natočit chtěli.“
Trio pak album doma doplnilo o domácí nahrávky a další instrumentaci s dlouhodobým spolupracovníkem, zvukovým inženýrem Grahamem Walshem.

Jejich hosté Protomartyr vydávají 29. září své čtvrté album Relatives In Descent. Album, představuje dvanáct variací na jedno téma: nepoznatelnou podstatu pravdy a existenciální strach, který tohle nevědomí často doprovází.
Po měsících zkoušení se kapela na dva týdny v březnu 2017 přestěhovala do Los Angeles, aby desku natočila za pomoci Sonnyho DiPerri (Animal Collective, Dirty Projectors), který album koprodukoval a pomohl vytvořit skupině něco mnohem komplexnějšího, něco, co bylo toužebnou vizí kapely.

Galerie

picture METZ / CA + PROTOMARTYR / US

Na mapě

Top