LEIF DE LEEUW BAND (Holandsko)

LEIF DE LEEUW BAND (Holandsko)

Datum :
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Jedna z nejnadanějších kapel Holandska v čele s dvacetiletým blues rockovým kytaristou a skladatelem, vítězem Dutch Blues Challenge 2014. Zazní nejen blues, rock, ale také funk i fusion.
Leif de Leeuw Band je jednou z nejnadanějších kapel Holandska. Její šéf, i přes to, že mu ještě není dvacet, je uznávaným kytaristou nizozemské rockové scény. Svou první prestižní cenu Sena Dutch Guitar Award získal již ve svých patnácti. Od té doby se prakticky nezastavil.
 Na svém kontě má zatím jedno pěti písňové mini album s názvem „EP Deluxe“, které obsahuje skoro 30 minut původního materiálu. Díky jeho rozmanitosti Leif doufá, že se mu podaří zaujmout příznivce různých hudebních žánrů, tedy nejen blues. Ostatně pro ty na svůj první oficiální nosič nahrál opravdovou osmiminutovou lahůdku s názvem Once And For All.
Hlavní hvězdu doprovází tři nadaní muzikanti: Britt Jansen – zpěv, kytara, Tim Koning – bicí a Eibe Gerhartl – basa. Každý z nich pochází z jiného hudebního prostředí a tak lze očekávat, že i jejich prezentace bude nadmíru pestrá.
Sám Leif k tomu ještě poznamenává: „I když základem mé hudby je samozřejmě blues, kterého se nehodlám vzdát, nejvíce mě ovlivnili kytaristé David Gilmour, Joe Walsh, Jeff Beck a Larry Carlton. A to nejsou zrovna typičtí představitelé blues.“

Na mapě

Top