LAIBACH (SLO)

LAIBACH (SLO)

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Slovinská legenda avantgardní scény míří do Brna! Od svého vzniku v roce 1980 nastřádala kapela na svém kontě téměř tisícovku koncertů po celém světě a více než milion prodaných nosičů.

Přívlastky, kterými Laibach označila v průběhu let odborná veřejnost, zahrnují formulace jako “nejnebezpečnější kapela na světě” či “jeden z nejdůležitějších uměleckých počinů v historii pop-music”. Jejich album Opus Dei bylo množstvím hudebních kritiků zařazeno mezi 1000 nejzásadnějších nahrávek všech dob, vlivný britský časopis Classic Rock vyhodnotil Opus Dei jako jednu z pěti nejlepších nahrávek industriálního rocku.

Laibach v průběhu své kariéry odehráli bezpočet koncertů ve slavných světových koncertních sálech. Jejich vystoupení v tepelné elektrárně slovinského města Trbovlje zařadil britský časopis The Wire mezi “60 koncertů, které otřásly světem” a jejich show Laibachkunstderfuge v Londýnské Bush Hall byla označena jako jeden z nejlepších uměleckých počinů roku 2009.

Kapela Laibach představuje vděčné téma řady dizertačních prací a filmů, její tvorba ovlivnila množství jiných výrazných umělců na celém světě, mezi které patří například němečtí Rammstein.

Zatím posledním počinem kapely je studiové album Spectre, které vyšlo v roce 2014

Na mapě

Top