KVELERTAK / NOR

LUCERNA MUSIC BAR
KVELERTAK / NOR

Datum :
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Norská rocková kapela Kvelertak vydala v květnu své nové album s názvem Nattesferd, které přijedou představit 19. listopadu Lucerna Music Baru.

Představte si tohle: pekelnický lyrický kaleidoskop norské mytologie, okultní lidové vyprávěnky a “Satanské vesmírné Vikingy” doprovázené blackmetalem poháněnými punkovými a rock ‘n’ rollovými hymnami. Mohl by to být televizní horor po půlnoci, ale je to třetí studiové album kapely KVELERTAK nazvané Nattesferd a jeho devět písniček. Mistrovství hudebně nečekaného spojilo tenhle norský sextet jako cementem – Erlend Hjelvik [zpěv], Bjarte Lund Rolland (kytara), Vidar Landa (kytara, klavír), Maciek Ofstad [kytara, zpěv], Marvin Nygaard (basová kytara) a Kjetil Gjermundrød (bicí) — tvoří jeden z nejoceňovanějších hudebních spolků tvrdé muziky současnosti.
Rolling Stone umístil jejich druhé album Meir na #2 ve své hitparádě 20 Best Metal Albums of 2013 a jmenoval Nattesferd jedním z 25 nejočekávanějších metalových alb roku 2016. Pitchfork, Spin, The Quietus, Decibel, BBC Music a další servery a časopisy pěly na kapelu ódy. Kvelertak předskakovali v Norsku Foo Fighters, mezi jejich fanoušky patří Metallica a hráli se všemi esy metalu, včetně Slayer, Mastodon, Gojiry a Anthrax. A novinka Nattesferd je představuje v plné polní!
Prvním singlem je skladba 1985 s riffem, který boří zdi, a řevem, který suť z nich zadupe do země.
Název Nattesferd v překladu znamená Noční putování. Hielvik říká: “Myslím, že to celkem dobře popisuje všechny skladby vcelku. Deska je taková pouť a texty jsou pěkně temné, takže to funguje. A taky mi to připomíná nejlepší desku Rush – Fly By Night—Noční let!”

Galerie

picture KVELERTAK / NOR

Na mapě

Doporučené

Top