JAPANDROIDS / CA

JAPANDROIDS / CA

Datum :
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Do Futura v létě přijedou kanadští Japandroids

Ač by se dle názvu mohlo zdát, že Japandroids mají původ v Japonsku, ve skutečnosti se jedná o našlápnuté punk-rockové duo z kanadského Vancouveru. 21.srpna Brian King a David Prowse v pražském Futurum Music Baru přehrají skladby z jejich letošního alba Near to the Wild Heart of Life.

Pár fakt o Japandroids tak, jak je vidí sám Brian:
2015-2016 OBTÍŽNÉ TŘETÍ ALBUM
Naše třetí deska Near To The Wild Heart Of Life vznikalo v roce 2014 a 2015 v těchto městech -Vancouver, Toronto, New Orleans a Mexico City. Většinou ho nahrával Jesse Gander (který už nahrál Post-Nothing a Celebration Rock) v Rain City Recorders ve Vancouveru. Jednu skladbu True Love And A Free Life Of Free Will nahrál Damian Taylor during v Golden Ratio v Montrealu. Album míchal Peter Katis v Tarquin Studios v Bridgeportu. a mastering měl na starost Greg Calbi v Sterling Sound v New Yorku. Stejně jako na Post-Nothing a Celebration Rock je na tomhle albu 8 skladeb, což je počet, který dává standardně skvělé rock n rollové album: Raw Power od The Stooges, Born To Run od Bruce Springsteena, Marquee Moon od Television, IV od Led Zeppelin, Horses od Patti Smith, Paranoid od Black Sabbath, Remain In Light od Talking Heads, Master Of Puppets od Metallicy atd.

PUNK KONTRAPUNK
V roce 2011 jsme nahráli druhé album a i přes jeho nedokonalosti jsme cítili, že jsme dosáhli toho, o co jsme od začátku usilovali. Od té doby se snažíme o novou strategii. Pokud bylo album Celebration Rock kulminací něčeho, tak Near To The Wild Heart Of Life můžeme považovat za začátek něčeho nového. CO MĚLO VELKÝ VÝZNAM Texty nejvíc ovlivnili Tom Waits a Townes Van Zandt, dva umělci, které jsem během posledních dvou let nejvíc poslouchal. Hudebně jsem byl nejvíc ovlivněn skupinou The National, tak moc, že jsme požádali Peteran Katise, aby album míchal. Ten naštěstí souhlasil.

Galerie

picture JAPANDROIDS / CA

Na mapě

Top