INSANIA

INSANIA

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Insania pokračuje v úspěšném SPAM tour k aktuálnímu albu Na počátku byl spam a pro brněnskou zastávku si pánové vybrali klub Mersey.

Kapela je kultem na tuzemské alternativní scéně a za dobu svého působení m.j. třikrát převzala Cenu Anděl. Řada ocenění pochází také z rockově zaměřené ankety Břitva včetně zařazení skupiny do Galerie legend. Legenda alternativní scény hraje svůj osobitý crossover tvrdých kytar s moderními syntezátory a samply. Skupina Insania, která dodnes kolísá na pomezí hardcore a metalu, nasadila od samého počátku ve své tvorbě zběsilé tempo.

Po několika koncertech a po vydání dema Possessed by Insania v roce 1988 srazila kapelu v rozletu k zemi brněnská StB, která v satanisticky laděných textech spatřovala výzvu k odboji proti systému. Insania se stáhla do podzemí a dále působila pod maskovacím názvem SKIMMED, pod nímž roku 1990 vydává LP New Insanity, jednu z prvních nezávislých desek v tehdejším Československu. V roce 1992 zakládající člen Poly obnovuje Insanii v novém složení s bubeníkem BlackDrumem, zvolňují tempo a vydávají se hudebně do temnějších vod, ovlivněni v té době přírodní mystikou a J.R.R. Tolkienem.

Galerie

picture INSANIA

Na mapě

Top