HAKEN / UK

HAKEN / UK

Datum :
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Britští metalisté Haken se stali pojmem na progrockové scéně od vydání svého třetího alba 'The Mountain' v roce 2013. V dubnu letošního roku vydali své čtvrté album 'Affinity' a téměř na rok přesně od jeho vydání ho 6. dubna představí živě v pražském Futuru.
Nová deska 'Affinity' nese výrazný rukopis hudby osmdesátých let. “Každý ví, že sedmdesátá léta byla pro prog rock velice důležitá,” vysvětluje kytarista skupiny Charles Griffiths. “Dřív nás ovlivňovaly kapely jako Gentle Giant, ale tentokrát nás víc inspirovalo následující desetiletí - alba '90125' od Yes, 'Toto IV’ nebo od King Crimson ‘Three of a Perfect Pair’, dokonce i hudba Vince DiColy k filmu ‘Transformers The Movie’. Milujeme zvuk, který přinesli - klávesy a bicí, a ten prolíná celé album ‘Affinity’, ale hlavně skladbu ‘1985’. "
Kapelu v roce 2007 založili Richard Henshall (kytary/klávesy/doprovodné vokály) a Ross Jennings (zpěv), ale nové album vzniklo společným přičiněním všech členů skupiny.
Klávesista Diego Tejeida vzpomíná: “Opět jsme si na mix a mastering vybrali Jense Bogrena a studio Fascination Street Studios (Opeth, Devin Townsend, Between The Buried And Me). Je to úplný čaroděj ve svém oboru!”
Kromě členů skupiny na 'Affinity' hostuje zpěvák Leprous Einar Solberg v patnáctiminutové epické skladbě 'The Architect' s mnoha různými aranžmá - od metalu přes atmosferickou část k velkolepému hudebnímu finále.

Support: The Algorithm (Fr), Next to None (US)

Přibližný line-up koncertu:
19:30 otevření klubu
20:15 - 20:45 Next to None
21:00 - 21:45 The Algorithm
22:00 - 23:45 Haken 

Galerie

picture HAKEN / UK
picture HAKEN / UK

Na mapě

Top