BEATSTEAKS / DE

BEATSTEAKS / DE

Datum :
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Roxy se otřese pod náporem Beatsteaks

Během posledních dvou desetiletí se němečtí Beatsteaks vypracovali v jednu z nejkonsistentnějších kapel se svěžím zvukem. Na svých sedmi albech míchají mladistvou punkovou energii s nakažlivým rockem. Na 1. září Beatsteaks oznámili vydání nového alba s názvem Yours a 5. listopadu ho představí pražskému publiku v klubu Roxy.

Těchto pět Berlíňanů dominovalo německé subkultuře od svých začátků a později se stali pravidelnými hosty německých hitparád, neustále se zlepšovali a udávali trend. Album Boombox z roku 2011 vzápětí po vydání obsadilo první místo žebříčků. Následující eponymní deska Beatsteaks stejného úspěchu dosáhla během týdne.
Beatsteaks se stali jednou z nejdůležitějších kapel německého rocku. Turné bývají během pár dnů vyprodávána, jejich koncerty pod širým nebem na festivalech se stávají nezapomenutelnými událostmi. V roce 2013 se Beatsteaks nečekaně objevili na festivalu Rock am Ring a během několika minut bylo jasné, že se jedná o vrchol festivalu. Není divu - i když jsou jejich alba skvělá, síla kapely spočívá především v koncertech. Jejich energie je omračující, ať je nazvete punkem, rockem, popem nebo metalem. Frontman Arnim Teutoburg-Weiß si občas po divácích zasurfuje na opravdovém surfu. Naživo jsou to jedna z nejlepších evropských kapel. Německé rádio 1LIVE jim dvakrát udělilo titul Best Live Act a v roce 2011 i titul Best Band.
Jako s první německou skupinou v historii s nimi podepsala smlouvu významná americká gramofirma Epitaph. Dosud poslední album Beatsteaks prokázalo, že tahle pětka neusnula na vavřínech. Hoří v nich oheň, který spoustu jejich souputníků zahanbí. Beatsteaks nedělají nic z povinnosti. Žádné tlaky, žádná honba za úspěchem. Vše, co se stane, se stane proto, že to tak chtějí. Protože to tak cítí a chtějí to tak ze sebe dostat. Proto přichází s novým albem Yours.

Galerie

picture BEATSTEAKS / DE

Na mapě

Top