Amadeus Live

Amadeus Live

Datum :
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Nejslavnější film Miloše Formana Amadeus se vrací na plátno v originálním provedení s živým orchestrem a sbory

Film Amadeus z roku 1984 oceněný osmi Oscary, bude v Praze uveden necelý měsíc po světové premiéře v londýnské Royal Albert Hall v originální podobě - promítaný na obrovském HD plátně za synchronizovaného doprovodu živého orchestru a sborů. Proslulý velkofilm vznikl jako adaptace původní divadelní hry od Petera Shaffera. Vítěz osmi Oscarů včetně ocenění za nejlepší film, přepychový Amadeus od Miloše Formana,  je zvukovým a vizuálním potěšením všech smyslů.  Strhující příběh osudového střetu geniality s průměrností se natáčel před 32 lety v Praze a podílelo se na něm velké množství českých filmových tvůrců i herců. Dokonalá kamera Miroslava Ondříčka, fantastické kostýmy Theodora Pištěka ml., krása pražských paláců, divadel a uliček, to vše propůjčilo filmu nesmazatelnou atmosféru. Forman, mistr velkých lidských dramat, dokázal s Mozartovou pomocí zprostředkovat dnešnímu divákovi prožitek ze špičkové klasické hudby.

"Amadeus spřádá krásný, tragický příběh, jenž okouzluje děti i dospělé. Má v sobě vše – lásku, nenávist, krveprolití, smlouvu s Bohem, dobové elity, tajemného cizince, vraždu i jedna z nejlepších hudebních děl, která byla kdy složena. Který jiný film vám nabídne byť jen polovinu?"(The Guardian).

Dirigent: Ludwig Vicki
Orchestr: PFK - Prague Philharmonia
Sbor: Canti di Praga
Klavírní sólo: Jonathan Powell

Další info:
vstupenky pro vozíčkáře, pro držitele průkazu ZTP a pro doprovod ZTP (jedna osoba) za 800,- kč, je možné získat po předložení průkazu.
Kontakt: 723 085 485, rezervace@ticketportal.cz

Galerie

picture Amadeus Live
picture Amadeus Live
picture Amadeus Live
picture Amadeus Live
picture Amadeus Live
picture Amadeus Live
picture Amadeus Live
picture Amadeus Live
picture Amadeus Live

Na mapě

; Top