O ETIKETĚ VESELE I VÁŽNĚ

POKRAČOVÁNÍ POŘADU ETIKETA NENÍ VĚDA

Podle Jiřího Gutha-Jarkovského je „slušnost člověku vrozená, ale zdvořilosti se musíme učit“. Naše společenské vystupování je nejlepší reprezentací naší osobnosti, ale i firmy nebo úřadu, vytváří lepší podmínky pro úspěšná jednání a vzbuzuje důvěru našeho okolí. Zběhlost v pravidlech společenského chování není archaismus doby Gutha-Jarkovského, je to každodenní praktická potřeba v profesním, společenském i osobním životě. Pravidla etikety se stále proměňují, tak jak se proměňuje lidská společnost, proto je nutné je znát a uplatňovat. Etiketa je dnes předpokladem úspěchu v profesním, společenském i osobním životě.

 

V naší přednášce se tentokrát zaměříme narodinu a na společenské akce:

 

etiketa v rodině

jak se zdravíme (s praktickým nácvikem s dobrovolníky z publika)

rodinné oslavy, narozeniny, svatba, ples, dárky a květiny

společenské stolování

Budu mít svůj notebook MacBookAir, který si připojím k projektoru v sále. Připojení k notebooku mám jak VGA, tak i HDMI. Budu potřebovat projektor, plátno a ozvučení mého notebooku, na to prosím upozorněte technika, tedy připojení mého notebooku ke zvuku v sále, mám zvukové ukázky v prezentaci (zvukový kabel 3,5 mm jack z notebooku do zesilovače). A na takové množství účastníků i mikrofon, ale ne do ruky, jedině HEAD-SET, souprava na hlavu, jako nosí Madonna, musím mít volné ruce. Přivezu si svůj, jen aby s tím technik počítal. Na pódiu prosím o stůl, na kterém budu mít notebook, pak prosím o láhev 3 dcl neperlivé vody a sklenici. A ještě židli, na ní nesedím, chodím stále po pódiu, jen ji potřebuji k jedné demonstraci. K demonstraci stolování prosím: talíř, příbor (lžíce, vidlička, nůž), látkový ubrousek, číši na víno.

Součástí mých programů je prodej mých knih v předsálí, aby si lidé odvezli hodnotnou památku na mé vystoupení. Já jim knihy na místě podepíšu s věnováním. Potřebuji jen stůl a židli někde u vstupu do sálu, o všechno se postará moje kolegyně, která knihy přiveze a bude je nabízet. Nepotřebuji šatnu, budu už před začátkem v předsálí povídat si s lidmi a podepisovat jim knihy, stejně tak po skončení akce.

Ladislav Špaček

 

Garant a přednášející: Ladislav Špaček, původním povoláním pedagog. Vyučoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, v letech 1990–1992 byl redaktorem a moderátorem Československé televize. Od roku 1992 působil téměř jedenáct let na Pražském hradě jako mluvčí prezidenta Václava Havla. Účastnil se bezpočtu vrcholných společenských událostí, jako doprovod prezidenta republiky navštívil více než 50 zemí světa, setkal se s desítkami prezidentů a členů královských rodin. Je autorem a protagonistou televizního seriálu Etiketa a na toto téma napsal již řadu knih: Etiketa, Velká kniha etikety, Nová velká kniha etikety, Komiksová etiketa, Etiketa do kapsy, Business etiketa a komunikace. Dále je autorem hry Starling aneb Etiketa hrou, etikety pro teenagery Špaček v porcelánu a etikety pro dívky Tereza či knihy vzpomínek Deset let s Václavem Havlem. Pro děti napsal tři úspěšné knihy etikety Dědečku, vyprávěj, Dědečku, ještě vyprávěj a Dědečku, už chodím do školy. Originálním způsobem, pouze formou fotografií, přiblížil čtenářům etiketu v česko-anglické publikaci Obrazová etiketa. Velkým dílem je čtyřsetstránková ETIKETA, moderní etiketa pro každého. V posledním roce vydal etiketu pro školáky Rokovy výlety do historie a příručku Etiketa obchodníka. Působí jako konzultant v oboru komunikace a etikety, pořádá přednášky pro top manažery firem a úřadů.

 

 

Cena dvouhodinové přednášky je 40 000 Kč + DPH, cena je konečná, bez dalších nákladů, jako je cestovné, nocleh apod. Počet účastníků nemá na cenu vliv.

 

Kontakt:

LADISLAV ŠPAČEK

+420 602 228 601

spacek@ladislavspacek.cz

www.ladislavspacek.cz

www.facebook.com/spacek.ladislav/

 
Top