Krušnohorské divadlo - Velký sál

Krušnohorské divadlo - Velký sál

Adresa: U Císařských lázní 761/4, Teplice Navigovat

Vstupenky

pondělí
19
zář. 2022
19:00
úterý
27
zář. 2022
19:00

Popis

Krušnohorské divadlo v Teplicích úzce souvisí se zdejšími lázněmi, potažmo s lázeňskými hosty. Původní budova z konce 19. století vyhořela a krátce po první světové válce se začalo stavět divadlo nové, které dnes tvoří významnou součást lázeňského komplexu.
Krušnohorské divadlo, též Krušnohorské divadlo v Teplicích, Městské divadlo Teplice-Šanov, Divadlo bratří Čapků Teplice-Šanov, Krajské krušnohorské divadlo působilo v letech 1874 až 1994 jako sídlo stálého operního, operetního a činoherního souboru, původně jen německého. České hry se začaly objevovat od roku 1924. V červnu 1945 byl divadelní provoz obnoven s pomocí Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Od roku 1958 až do zrušení v roce 1994 se soubor orientoval na operety a muzikály.
Od té doby využívají divadelní budovu převážně externí divadelní soubory jako stagionu.

Značný rozkvět divadelní scény probíhal i v 80. letech, tehdy byl nedaleko odtud vystavěn Dům kultury s unikátní zasklenou promenádou, společenským sálem, kinosálem a koncertním sálem. Po architektonické stránce však příliš do lázeňského prostředí nezapadá a působí spíš jako oddělovač lázeňské zóny od městské administrativní zástavby.
Dnes je budova Domu kultury po rekonstrukci a Krušnohorské divadlo je jeho součástí.

Velký sál teplického divadla patří k největším v republice, má 696 míst. Sál má původní sedačky z Národního divadla, jsou krásné, ale bolí na nich zadek. Za dvě hodiny je to velmi nepříjemné.Ticketportal garantuje pravost vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Galerie

picture Krušnohorské divadlo - Velký sál
picture Krušnohorské divadlo - Velký sál
picture Krušnohorské divadlo - Velký sál

Na mapě

Top