LÍPA MUSICA 2014 | TICKETPORTAL vstupenky na dosah - divadlo, hudba, koncert, festival, muzikál, sport
|
0
Váš nákupní košík je prázdný

Pokud máte účet, přihlašte se.

Hledej
Teraz
Tyzden
Mesiac
3 mesiace
Rok
>>  ÚVODNÍ STRANA >>  LÍPA MUSICA 2014

LÍPA MUSICA 2014

LÍPA MUSICA 2014

Mezinárodní hudební festival Lípa Musica 2014
20. září – 25. října 2014


Lípa Musica se za dvanáct let své existence stala pevnou součástí kulturního života severních Čech a své jméno si buduje i v sousedním Sasku. Etablovala se jako plně mezinárodní festival s mezinárodní uměleckou účastí i místní působností a ukotvila své postavení v kalendáři severočeské kulturní obce. Uplynulý 12. ročník se do historie zapsal jako divácky nejúspěšnější v celé dosavadní historii festivalu, což je zvláště v kontextu aktuální společenské situace nesporným dokladem pozitivního vnímání a přijímání festivalu a uměleckých hodnot, které zprostředkovává. S o to smělejšími plány přistupuje festival k dramaturgii svého 13. ročníku, jejímž leitmotivem budou oslavy Roku české hudby.
Letošní ročník festivalu nabídne setkání s klasickou hudbou, folkem, alternativní hudbou či operou, chybět nebude ani hudební soutěž pro děti a mládež. Festival bude pokračovat v úspěšně započatém dialogu s německými sousedy. Opět se uskuteční tři koncerty v sousedním Sasku, na kterém se představí především čeští umělci, doma se budou prezentovat renomovaní tuzemští i zahraniční hudebníci v čele se Štefanem Margitou, Jiřím Pavlicou a Hradišťanem, Collegiem 1704 či jedním z předních světových klavíristů Gerhardem Oppitzem. Výjimečným projektem bude i česká premiéra mobilního barokního divadla Florea Theatrum s provedením Scarlattiho opery Armida nebo premiéra britského kytaristy a zpěváka Jona McCleeryho.
Mezinárodní hudební festival Lípa Musica každoročně dokazuje, že stagnace a uspokojení ze stávajícího stavu jsou mu cizí. I jeho dvanáctý ročník vedle tradiční a osvědčené nabídky přináší další novinky a obohacení. Ta jsou namíchána s tradicemi v tom správném poměru a posouvají celý hudební podnik zase o krok dál.

Lípa Musica poskytuje slevy studentům a seniorům nad 60 let ve výši 15 % a dětem do 15 let a držitelům průkazu ZTP a ZTP/P ve výši 50 %.

www.lipamusica.cz  

Bookmark and Share
Sdílet