YEMEN BLUES (IL)

JAZZ MEETS WORLD
YEMEN BLUES (IL)

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Yemen Blues (Izrael)

Ravid Kahalani - vocal & gimbri / Shanir Blumenkranz - bass & oud / Rony Iwryn – percussion / Dan Mayo - drums

Yemen Blues okouzlí moderním pohledem na dávné jemenitské nápěvy

Izraelská kapela Yemen Blues, strhujícím způsobem kombinující jemenitské a blízkovýchodní hudební tradice s decentními prvky jazzu, funku, soulu, blues i rocku, se po čtyřech letech vrací do Prahy. Zahraje 20. listopadu v holešovickém kulturním zařízení Domovina.

„Nezáleží na tom, odkud pocházíš, tvůj jazyk je i mým jazykem,“ vepsali si Yemen Blues do záhlaví svého webu jako motto. Onou společnou kosmopolitní řečí je samozřejmě hudba. V Izraeli sídlící kapela do svého muzikantského esperanta navíc dokázala vložit podmanivost až hypnotickou.
Provázanost hudebních žánrů a tradic z různých koutů světa v písních Yemen Blues je přitom naprosto přirozená. Frontman kapely Ravid Kahalani totiž přišel na svět v jemenitské rodině a tradiční písně slýchal, miloval a zpíval odmala. Zároveň je Ravidovo hudební cítění důkazem, že označení Jemenité se vlastně nevztahovalo pouze na židovskou diasporu v Jemenu, ale na orientální Židy v širším smyslu. Rodinná historie mnohých Jemenitů tak sahala třeba do Maghrebu, potažmo i do Západní Afriky. Tedy do kolébky blues.
Skupinu Yemen Blues založil Ravid v roce 2010 a dosud s ní má na kontě tři kritikou ceněné tituly. Sestava muzikantů se sice podle okolností a potřeb mění, jistotou je ovšem virtuozita a osobitost všech hráčů. V minulosti Ravid spolupracoval například s Omarem Avitalem či Billem Laswellem coby producentem alba Insaniya (2015). Jako sólista Ravid vystupuje například s Jerusalem East West Orchestra a populární izraelskou písničkářkou a herečkou Riff Cohenovou.Ticketportal garantuje pravost vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Galerie

picture YEMEN BLUES (IL)

Doporučené

Top