VOŁOSI (PL)

JAZZ MEETS WORLD
VOŁOSI (PL)

Datum: 10. prosince 2020
Místo: Vršovické divadlo MANA, Moskevská 967/34, Praha 10

Vstupenky

Čtvrtek
10
Pros. 2020
19:30

Informace o akci

Vołosi (Polsko)

Krzysztof Lasoń - housle / Zbigniew Michałek - housle / Jan Kaczmarzyk – viola, gajdy / Stanisław Lasoń - violoncello / Robert Waszut - kontrabas

Vystoupení skupiny VOŁOSI v roce 2010 na folkovém festivalu „Nowa Tradycja“ Polského rozhlasu jim vyneslo spoustu ocenění. V roce 2011 potvrdili svůj úspěch vítězstvím v soutěži Grand Prix Svetozára Stračiny o nejlepší skladbu Evropy v kategorii World Music, organizované Evropskou vysílací unií. Jejich první album (2012) se dostalo mezi TOP20 v evropském žebříčku.
Na celém světě se setkávají se spontánním nadšením posluchačů, a dostávají velmi pozitivní hodnocení kritiků. Jejich koncerty jsou vysílány na 2. a 3. programu Polského rozhlasu, na BBC a německé WDR3.
Kritici se všeobecně shodují, že skupině VOŁOSI se podařilo dosáhnout jedinečného a originálního nezařaditelného hudebního stylu. Překročením mezí smyčcových nástrojů vytvářejí hudbu, kterou lze popsat jako veskrze moderní a atraktivní pro současného posluchače – s kořeny v Karpatech, ale zároveň s rysy jazzové improvizace nabité rockovou energií a plnou emocionálního obsahu.
Tento způsob hraní oceňují jak rockoví nadšenci, tak i návštěvníci prestižních koncertních sálů, milovníci world music a členové královských rodin.

Galerie

picture VOŁOSI (PL)

Na mapě

Doporučené

Top