Tomáš Liška & Invisible World (CZ, TUR, SRB)

Tomáš Liška & Invisible World (CZ, TUR, SRB)

Datum: 22. října 2019
Místo: Palác Akropolis, Kubelíkova 27, Praha 3

Vstupenky

Úterý
22
Říj. 2019
19:30
Tomáš Liška & Invisible World (CZ, TUR, SRB)

Informace o akci

Tomáš Liška & Invisible World
Neviditelný svět” Tomáše Lišky je naprosto ojedinělým výkřikem v české hudbě. Vyzrálá autorská hudba mísí prvky jazzu, komorní hudby a worldmusic z jihomořských a jihovýchodních oblastí našeho kontinentu.
Namísto sólových exhibic předkládá hudbu průzračně čistou i jasně čitelnou a nechává ze sebe plynout bohatou paletu nálad, vycházející ze silných melodií, kolem nichž hráči elegantně plachtí uvolněnou improvizací. Tak lehce muzika působí.
Kapela Invisible World vystupovala na jazzových a world music festivalech v Evropě, Africe a Japonsku. Za zmínku stojí ocenění Audience Award na mezinárodní hudební konferenci Ostrava Music Crossroads a pozvání na prestižní festival Rytmo v Budapešti a vystoupneí na Womexu 2018.
Efe Turumtay (housle) pochází z Istanbulu, Nikola Zarić (akordeon) ze Srbska a Kamil Slezák (bicí) z Moravy. Tomáš Liška (kontrabas) všechny tyto hudebníky postupem času potkává na svých hudebních cestách po celém světě a nepřestává hledat zajímavé interakce nástrojů a kul-tur ,které vezmou posluchače a jeho samotného za srdce.

Na mapě

Top