TANIA GIANNOULI TRIO (GR)

JAZZ MEETS WORLD
TANIA GIANNOULI TRIO (GR)

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Tania Giannouli Trio okouzlí neobvyklým souzvukem nástrojů i žánrů

Řecká klavíristka Tania Giannouli vytvořila vlastní, osobitou fúzi západních a východních tradic, jazzu, world music a soudobé hudby. Citlivá souhra piana s trubkou a arabskou loutnou ve vzletných melodiích potěší uši posluchačů 13. prosince 2021 v pražské Novoměstské radnici.

Tania Giannouli - piano / Andreas Polyzogopoulos - trubka/ Kyriakos Tapakis - oud

Když se respektovaná řecká pianistka a skladatelka Tania Giannouli poprvé objevila na scéně Jazzfestu Berlin 2018 s trumpetistou Andreasem Polyzogopoulosem a hráčem na oud (arabskou loutnu) Kyriakosem Tapakisem, vyvolalo atypicky obsazené trio příjemné pozdvižení. Magazíny Downbeat či All About Jazz pěly chválu, mluvilo se o jedné z největších jazzových událostí roku. Stejné nadšení vzbudilo album tria In Fading Light (2020), označované za „nejdůležitější řeckou nahrávku minimálně poslední dekády“.

Zdaleka přitom nešlo jen o osobitý sound, ale hlavně o zcela přirozené propojení odkazu zdánlivě odlišných kultur. Tania Giannouli vždy okouzlovala atmosférickou, lyrickou, povznášející hrou a neoposlouchanými inspiracemi získanými napříč planetou. Třeba výlety na Nový Zéland a spoluprací s maorským hudebníkem Robem Thornem, hrajícím na tradiční nástroje taonga puoro. Tentokrát na domácí řecké půdě brnkla na strunu dávné kosmopolitní sounáležitosti Středomoří, kterou trojice svrchovaných improvizátorů přirozeně sdílí spolu s erudicí v hudbě klasické, etnické i jazzové. Co víc, dokáže tento soulad přenést na posluchače. Věří totiž svému poslání: „Bez ohledu na to, co se stalo dnešnímu světu, lidé potřebují hudbu. Potřebují umění. To není luxus. Je to nezbytné pro naši psychiku, udržení zdraví a rovnováhy – duševní, emoční, spirituální -a dokonce politické,“ vysvětlila Tania, která svoji hudbu nazývá „otevřeným zvukovým jazykem“. Řečí, které může porozumět kdokoliv na světě.Ticketportal garantuje pravost vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Doporučené

Top