PAVEL FISCHER & HOSTÉ (A. DVOŘÁK, B. MARTINŮ)

CONCENTUS MORAVIAE 2022
PAVEL FISCHER & HOSTÉ (A. DVOŘÁK, B. MARTINŮ)

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Koncert rezidenčního souboru festivalu
Diede Verpoest / viola
Pavel Fischer / housle, um. vedoucí
Markéta Janoušková / housle
Martin Stupka / viola
Erich Oskar Hütter / violoncello

Program:
Bohuslav Martinů: 3 madrigaly pro housle a violu H. 313
Antonín Dvořák: Smyčcový kvintet č. 3, op. 97

Letošní rezidenční umělec Pavel Fischer si na festivalových koncertech splní jeden svůj umělecký sen: zahrát si skladby, které jsou po léta jeho srdeční záležitostí, s kamarády a kolegy, jichž si váží jako špičkových muzikantů a interpretů. Téma „Cestou od kořenů k budoucnosti“ mu v tomto ohledu nemohlo nahrát do noty lépe: Dvořákův Smyčcový kvintet se dvěma violami Es dur, op. 97 čerpá inspiraci v lidové hudbě, tedy v „kořenech“ hudby takřka veškeré. Doplní ho Madrigaly Bohuslava Martinů, virtuosní duo pro housle a violu, které patří mezi Fischerovy nejoblíbenější komorní skladby vůbec. Pozvání k tomuto projektu přijal charismatický vlámský violista Diede Verpoest, který vystoupí v ČR poprvé, skvělý rakouský violoncellista Erich Oskar Hütter, hvězda nastupující české houslové generace Markéta Janoušková a vynikající violista a vyhledávaný komorní hráč Martin Stupka.

Další info: Děti, které nedosáhly věku 6 let, zdarma bez vstupenky a bez nároku na sedadlo / Sleva pro studenty, Sleva pro seniory ve věku 65 let a více, Sleva pro držitele průkazu ZTP a pro držitele průkazu ZTP/P a pro doprovod držitele průkazu ZTP/P (jedna osoba) - cena po slevě je uvedena v označení slevy v nákupním košíku - nárok na slevu je třeba prokázat odpovídajícím dokumentem při vstupu do místa konání / bezbariérový přístup NEUVEDENOTicketportal garantuje pravost vstupenek

Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.

Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Top