Detail info
Close

DÚO RANAS (AR)

JAZZ MEETS WORLD
DÚO RANAS (AR)

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Dúo Ranas (Argentina)

Leandro Schnaider – bandoneon / Pablo Schiaffino – piano

Argentinské mistry tanga Dúo Ranas si Praha zamilovala. Aby uspokojili zdejší příznivce, vrátí se ani ne rok po předchozím vystoupení a 30. října 2023 zahrají v Chodovské tvrzi, v prostředí jako stvořeném pro jejich temperamentní i sentimentální hudbu.

Pány Leandra Schnaidera (bandoneon) a Pabla Schiaffina (piano), společně vystupující už od roku 2005, kdy zahájili formativní tříleté angažmá v legendárním Café Tortoni v Buenos Aires, nemusíme příliš představovat. Vždyť do české metropole poprvé zavítali v roce 2011 a zahrají tu už po sedmé. Leandro navíc v Praze doprovázel i zpěváka Daniela Melinga. A pokud se nebudeme omezovat jen na ČR, současné turné označuje duo za svoje 29. evropské!
Časté koncertování ovšem neznamená, že máme Dúo Ranas přečtené. Vždy překvapí a potěší plynulými přechody mezi vášní tanga a sofistikovaným, klasikou poučeným, virtuózním přednesem. Nebo střídáním proslavených tang Astora Piazzolly (1921-1992), Carlose Marcucciho (1903-1957), Ángela Villolda (1861-1919) nebo Vicenta Greca (1988-1924) a zcela nových, vlastních kompozic. Svoje poslední, čtvrté album Tata (2020) už u nás Dúo Ranas sice představilo, rozhodně se však neoposlouchá.
Což platí nejen pro zdejší publikum. Vždyť duo objíždí prakticky permanentně celou planetu od Ameriky po Dálný východ. Neúnavně hraje jak na těch nejprestižnějších festivalech, tak v malých sálech pro publikum, které se chce ponořit do autentického pocitu tanga nebo si jen zatančit.
Za onou planetární oblibou můžeme určitě vnímat ohromnou erudici hudebníků. Leandro Schnaider absolvoval Konzervatoř Manuela de Fally v Buenos Aires (Conservatorio Superior de Música Manuel de Falla) a ve hře na bandoneon ho osobně zdokonalovali mistři jako Carlos Lázzari (1925-2009) a Rudolfo Daluisio (*1952). Ostruhy získal mimo jiné hraním v Orquesta Típica El Afronte.
Pablo Schiaffino zase vystudoval Beethovenovu konzervatoř (Conservatorio Beethoven, Buenos Aires) a k jeho učitelům patřil i klavírista Juan Carlos Cirigliano (*1939). Pabla si vybral jako spoluhráče do svého tria i jeden z vůbec nejuznávanějších současných argentinských bandoneonistů Gabriel Merlino. Další angažmá získal Pablo, stejně jako Leander, v v Orquesta Típica El Afronte. Ale ještě důležitější než ona erudice je jiná věc. Oba muzikanti totiž hrají tango doslova srdcem.

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Galerie

Doporučené

Top