Detail info
Close

20. MIROTICKÉ SETKÁNÍ LOUTEK A HUDBY

20. MIROTICKÉ SETKÁNÍ LOUTEK A HUDBY

Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Kulatou „DVACÍTKU“ oslavíme s Vojtou Dykem!

Multižánrový festival „Mirotické setkání loutek a hudby“ oslaví dvacáté narozeniny.

Fanoušci festivalu se letos mohou těšit na třídenní kulturní hostinu, kterou zahájí fenomenální Vojtěch Dyk se svojí novou kapelou D.Y.K.! Tímto jedinečným koncertem odstartujeme „SETKÁNÍ“, již ve čtvrtek 3. srpna 2023 v 19.00, a to výjimečně v Písku v prázdninové atmosféře letního kina. Jihočeské Mirotice si následně užijí rozkrojení slavnostního dortu a pestrý program tradičně od pátku do soboty ve dnech 4. a 5. srpna.  

„Máme velké štěstí, že můžeme uspořádat koncert Vojtěcha Dyka v rámci našeho rodinného festivalu. Plní se mi sen! Podobně jsem to cítil i v roce 2009, kdy u nás vystoupil v čele skupiny Nightwork. Český zázrak Vojta Dyk je umělec světového formátu a významná osobnost napříč uměleckými žánry. Jeho spojení s Ondřejem Pivcem, dvojnásobným držitelem Grammy, vše ještě umocňuje. Letní kino v Písku bylo námi vybráno jako obstojný partner pro pořádání koncertu takto velkého formátu, řekl Ladislav loisa Tomeš, zakladatel a principál festivalu.

Další dva festivalové dny proběhnou jako vždy v Miroticích. „V areálu u sokolovny postavíme divadelní šapitó, velké pódium, tři občerstvovací paluby, mini jarmark, výtvarné a hudební dílny, horolezeckou stěnu pro malé, stany pro diváky a další zázemí pro bohatý doprovodný program. V případě nepřízně počasí máme k dispozici zázemí prvorepublikové sokolovny. V loňském roce jsme si mokrou variantu zdárně vyzkoušeli “, řekl Tomeš a pokračoval: „Chtěl bych i nadále propojovat hravý dětský svět se světem dospěláků. Vymýšlíme pestrou dramaturgii, aby zaujala všechny generace. I vybíravý mlsoun si z programového menu vybere dle chuti. Těšit se můžete například na Báru Hrzánovou & Condurango, Luboše Pospíšila, slovenskou skupinu Sám sebou, Znouzecnost, Simple Muffin, Hakelband, Escape 2 The Jungle, Divadlo Víti Marčíka, Divadlo KVELB, Divadlo Buřt, Loutky bez hranic, Divadlo Harmonika, Divadlo Rudy Hancvencla, Divadlo Pruhované panenky, Divadlo Navětvi a na další účinkující. Přijede i Arnošt Frauenberg se svým Stand Upem 50 na 50. Nová artistická čísla předvede spolek Koťátko zkázy a originální choreografie zatančí baletky z Flash Dance Labuť. Mirotická divadelní společnost ITOTO zahraje legendární Dívčí válku. „Archou světla“ vás provede geniální Víťa Marčík. Hrát bude celou sobotu ve svém miniaturním divadle v maringotce. Vybíráme nového provozovatele hlavního občerstvení, ale alternativní návštěvníci si opět mohou pochutnat u přírodního stánku Paczamama. Až teprve na místě zjistíme, čím nás letos překvapí jedinečný a neúnavný moderátor a herec Radek D. Pokorný a v sobotu nás pobaví moderátorská hvězda Aleš Háma. Opět pozveme malíře Jaroslava Mikoláše Vojnu /80/, pravnuka Mikoláše Alše. Zazpíváme si hymnu Mirotického setkání „Kapitán Kašpárek“ a vzpomeneme na další významné osobnosti Mirotic“, doplnil Tomeš.

Děkujeme všem milým partnerům, úřadům, spolkům, dobrovolníkům a kamarádům za podporu a důvěru. Jen díky velké podpoře zvenčí můžeme pokračovat v tradici a tvořit festival, který potěší všechny generace“, zdůraznil principál a na závěr pozval všechny fanoušky živé kultury: „Hoďte za hlavu každodenní starosti              a zažijete alespoň na chvilku návrat do dětských let v romantickém kraji Mikoláše Alše.  Přijeďte s celou rodinou 3. - 5. srpna 2023 nasát pohádkovou atmosféru a oslavit jubilejní 20. Mirotické setkání loutek a hudby!

Vše najdete na www.mirotickesetkani.cz

Ticketportal garantuje pravost vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.

Galerie

picture 20. MIROTICKÉ SETKÁNÍ LOUTEK A HUDBY
Top