|
0
Váš nákupní košík je prázdný

Pokud máte účet, přihlašte se.

Hledej
Teraz
Tyzden
Mesiac
3 mesiace
Rok

Legendy magické Prahy

Legendy magické Prahy
Vstupenku na tuto akci si můžete vytistnout v pohodlí domova.

Legendy magické Prahy
Inscenace Laterny magiky s názvem Legendy magické Prahy se vrací formou i žánrovým rozpětím ke svým kořenům. Představení vychází námětem z jednoho z titulů Černého divadla Jiřího Srnce, který toto divadlo uvádělo v devadesátých letech (pod názvy Ahasver, Timewalker, Pražský chodec). Staropražské pověsti a legendy dostaly pro Laternu magiku novou podobu, jak po stránce choreografické (Petr Zuska), tak i hudební (Kryštof Marek) a výtvarné (kostýmy Šárka Polak Hejnová, scéna Miloslav Heřmánek). Nechybí ani prvky černého divadla.
V tomto multimediálním projektu se diváci seznámí s více i méně známými legendami, jimiž je Praha opředena: např. o nejznámějších obyvatelích Faustova domu – Faustovi a anglickém alchymistovi Edwardu Kelleyem, o Chanině, dceři židovského obchodníka, která odmítá nabízené ženichy a vedena láskou tajemného Pána Vltavy vstupuje do řeky a vracívá se po střechách jen v podobě zelené kočky, o tajemných setkáních císaře Rudolfa II. s filozofem a mystikem a velkou osobností pražské židovské kultury rabínem Löwem a jeho Golemem, a konečně o legendě spojené s vytvořením Staroměstského orloje.
Inscenace rozvíjí principy Laterny magiky, navazuje na její umělecký odkaz a odkaz jejích tvůrců. Její premiérou jsme připomněli 80. narozeniny Jiřího Srnce, jednoho z významných tvůrců nejen Laterny magiky, ale především zakladatele a uměleckého ředitele Černého divadla Jiřího Srnce – ,malého divadla velkých zázraků‘, který se ujal režie.

Námět: Jiří Srnec
Scénář: Jiří Srnec
Režie: Jiří Srnec
Kamera: Emil Sirotek, Antonín Daňhel
Hudba: Kryštof Marek
Choreografie: Petr Zuska

Termíny :


Galerie / Média :

Legendy magické Prahy
Legendy magické Prahy
Legendy magické Prahy
Bookmark and Share
Sdílet