YOTAM SILBERSTEIN TRIO (IL)

JAZZ MEETS WORLD
YOTAM SILBERSTEIN TRIO (IL)

Datum:
Místo:

Vstupenky

Informace o akci

Jazz Meets World 2018

Yotam Silberstein Trio

Yotam Silberstein - kytara / Daniel Dor - bicí, perkuse / Noam Wiesenberg - kontrabas

Yotam Silberstein narozený v Tel Avivu začal zářivou kariéru již ve 21 letech, kdy získal titul „Izraelský jazzový hráč roku“ a zazářil na slavném italském jazzovém festivalu v Umbrii. Hned nato vydal debutové album, kterému se dostalo uznání odbornou kritikou. V roce 2005 přesídlil do New Yorku a během10 let se vypracoval mezi jazzovou elitu. Nahrává a hraje s jejími významnými představiteli jako James Moody, Heath Brothers, Paquito D 'Rivera, Monty Alexander, Christian McBride, John Patitucci, Roy Hargrove, David Sanborn, Marcus Miller, což je výčet jen několika z nich.
Navíc, Yotam Silberstein vystupuje jako leader jazzových skupin ve velkých klubech a na festivalech v USA, Americe, Japonsku a Asie. Yotam je také vítězem ceny Sundance Time Warner za filmovou hudbu. Je považovaný za umělecky nadaného hudebníka a technicky vyspělého kytaristy. Díky těmto vlastnostem nahrál řadu alb u významných vydavatelů, které byly kritikou velmi příznivě přijaty a které znovu definují bebop jako žánr („Resonance“ či „Brasil,“ či na Greammy nominované album “Harlem-Kingston Express Live!” Montyho Alexandera).
Rok 2018 vypadá pro Yotama obzvášť zajímavě. S novým albem absolvuje světové turné se zastávkami po celé Evropě, Jižní a Severní Americe, Asii a Austrálii. Kromě toho se Yotam letos také účastní mnoha velkých festivalů.

Na mapě

Doporučené

Top